Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Broumovsko Plus
  • Spolupráce s polskou školou je pro naše žáky přínosem
banner

Spolupráce s polskou školou je pro naše žáky přínosem

Michaela Plchová, foto archiv projektu

Čtvrtek, 19. ledna 2023

Spolupráce s polskou školou je pro naše žáky přínosem

Projekt Jarní radovánky s mezinárodní účastí je dalším z projektů, jenž uspěl v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko), kterou vyhlašuje Agentura pro rozvoj Broumovska a město Broumov v rámci kandidatury Broumov 2028. Pro projekt hlasovalo 54 lidí a na realizaci získal 30 tisíc korun. Na naše otázky odpovídala ředitelka Základní a Praktické školy Broumov Mgr. Petra Pancnerová.

Máte radost z úspěchu v grantové výzvě Máme rádi Broumovsko?

Samozřejmě, že jsme velice rádi za získání finanční podpory na projekt s mezinárodní účastí. Od začátku nám však bylo jasné, že kritérium, které bylo nastaveno (on-line hlasování), nebude našimi rodiči a příznivci příliš podpořeno, a to z jejich ekonomicko-sociálního statusu. Jsem tedy ráda, že se našla cesta a finance nám byly přiděleny.

 

V projektu píšete, že se jedná o navázání na přerušenou spolupráci s polskou školou. Čím je pro vaši školu tato spolupráce přínosná?

Ano, před covidem jsme spolupracovali s polskými školami v rámci Spartakiady a sportovních aktivit. Pro naše žáky to vždy byla velká výzva a poznání nových lidí a zvyků. Jazyková bariera hrála významnou roli, ale vždy se našla cesta, jak si porozumět. Přínos vidím především v komunikaci, chování a zvyklosti rozdílných národů, žáci se dostanou za hranice Broumova, a to je pro mnohé z nich též nevšední záležitostí.

 

Jaký bude první krok? Kdy začnete s realizací projektu?

První kroky již byly započaty – sepsání projektu, oslovení účinkujících – žáků a pedagogů, návštěva polské školy v Dziewci, oslovení dalších sponzorů a přátel školy a požádání o spolupráci obec Křinice ohledně dopravy.

 

 

POPIS PROJEKTU
Jarní radovánky s mezinárodní účastí, Základní škola a Praktická škola, Broumov

Prostřednictvím tohoto projektu chce škola navázat na mezinárodní spolupráci s polskou školou, která byla přerušena z důvodu COVIDU 19. Cílem projektu je nejen mezinárodní spolupráce a odstraňování bariér mezi školami, ale také aktivní zapojení rodičů a zákonných zástupců do dění školy. V rámci projektu budou uskutečněny dílničky, kde děti, žáci i návštěvníci akce budou vyrábět drobné suvenýry s jarní tematikou (materiál – dřevo, přírodniny, látky…). Dále v rámci projektu proběhne kulturní program, kde se budou prezentovat děti z MŠ, žáci školy i žáci hostující polské školy. Na závěr projektu bude společné opékání špekáčků spojené s písničkou a závěrečné poděkování všem zúčastněným.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)