Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Teplická základní škola bude mít amfiteátr

Michaela Plchová, foto archiv projektu

Čtvrtek, 5. ledna 2023

Teplická základní škola bude mít amfiteátr

Přírodní amfiteátr na pozemku ZŠ v Teplicích nad Metují je dalším z projektů, který uspěl v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko), kterou vyhlašuje Agentura pro rozvoj Broumovska a město Broumov v rámci kandidatury Broumov 2028. Pro projekt hlasovalo 222 lidí a na realizaci získal 30 tisíc korun. Na naše otázky odpovídala Eva Marková ze ZŠ Teplice nad Metují.

Máte radost z úspěchu v grantové výzvě Máme rádi Broumov(sko)? Co to pro vás znamená?

Samozřejmě, že radost máme velkou. Jsme rádi, že díky finanční podpoře Máme rádi Broumov(sko) budeme moci zrealizovat náš záměr a vytvořit tak příjemný prostor pro setkávání a vzdělávání. Zároveň nás čeká nelehký úkol, a to nadchnout dobrovolníky, rodiče a město, aby nám pomohli tento projekt zrealizovat.  

 

Jak se zrodil nápad na vytvoření přírodního amfiteátru na školním pozemku? Budete ho využívat také k výuce?

Už dlouho jsme přemýšleli, jak využít a zvelebit naši školní zahradu tak, aby mohla sloužit jak nám učitelům, tak žákům k výuce i k mimoškolním aktivitám. Nad tímto tématem jsme začali debatovat s rodinou u sklenky vína a můj švagr jako vždy nezklamal.  Rádi bychom tento prostor využívali k venkovní výuce, ale i k mimoškolnímu setkávání učitelů, žáků i rodičů.

 

Jaký bude první krok, kdy začnete s realizací projektu?

Během zimního období bychom rádi poptali materiál a dobrovolníky z řad rodičů a žáků. Realizaci projektu budeme směřovat hned na jaro, aby se školní amfiteátr dal využít již při prvních teplých a slunečných dnech.

 

POPIS PROJEKTU:

Amfiteátr, aneb místo pro setkávání Základní škola a Mateřská škola, Teplice nad Metují

Cílem projektu je přeměnit travnatou stráň na školním pozemku v Teplicích nad Metují na přírodní amfiteátr, který bude sloužit jako místo pro společné setkávání žáků a jejich rodičů a prarodičů. Zároveň bude prostor sloužit i jako zelená učebna pro potřeby vzdělávání žáků základní i mateřské školy. Získané finance budou použity na terénní úpravy - 3 řady hlediště budou řešeny s použitím akátových či jasanových palisádových kůlů, dotvořené vrstvou kačírku. Zadní část bude osázena keři a květinami.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)