Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky
banner

Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

Martina Frydrychová

Pátek, 6. prosince 2019

Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

V Meziměstí se obyvatelé i přespolní sešli první prosincovou neděli, aby přivítali advent, období plné očekávání. Město Meziměstí připravilo bohatý program v Centru Walzel a slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí pro obyvatele města a celého příhraničí. Adventní jarmark se konal v rámci projektu - Pod jednou střechou 2/Pod jednym dachem 2 CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000098 z programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Den plný zážitků zahájil po poledni místostarosta Jiří Sadílek, který laskavým slovem přivítal všechny vystavující a ocenil pořadatelský tým, který pod vedením Ivany Ptáčkové připravil první adventní neděli.

Jarmarku ve víceúčelovém sále v Centru Walzel se zúčastnilo přes dvacet trhovců, kteří vystavovali svůj sortiment, většinou rukodělné práce. Svoje místo na sále měli školy a školky z Meziměstí, ale i ostatní z širokého okolí. Své výrobky přijela představit například Střední škola hotelnictví a společného stravování z Teplic nad Metují, ZŠ z Police nad Metují a Střední průmyslová škola Otty Wichterleho z Velkého Poříčí. V hojném počtu přijely umělkyně a tvořivé ženy z Miroszowa a z Walbřichu. Ručně vyrobené výrobky představilo i mateřské centrum MC Mamina z Police nad Metují a Dětský domov z Broumova. Mezi dalšími, které je potřeba zmínit, patří Cech panen rukodělných, Včelí farma Rokytník a paní Barbora Kotyzová neboli Jasmínek z Velkého Poříčí.

Během celého odpoledne se na pódiu vystřídalo nespočet dětí, které pod vedením svých učitelek zpívaly a tančily. Všechna vystoupení byla inspirována Vánoci, tématikou nejkouzelnějších svátků v roce. Atmosféra, kterou děti vytvořily byla výjimečná, vystoupení dojala nejen samotné rodiče, ale všechny přihlížející. O vystoupení se postupně podělily děti ze ZŠ Meziměstí, MŠ Vižňov, MŠ Meziměstí a ZUŠ Broumov.

Jeden z nejkrásnějších momentů dne bylo slavnostní předání poukazu Dětskému domovu v Broumově na částku 25 000 korun na Cestu za poznáním do Polska. Předání proběhlo přímo na podiu za účasti místostarosty Jiřího Sadílka, který s upřímností poděkoval vychovatelkám dětského domova a vyjádřil hrdost, že město Meziměstí může dětem, které třeba nikdy nepoznaly pohlazení od maminky a bezpečnou náruč tatínka, pomoci tímto darem i netradičním zážitkem.

Řada vystavovatelů, která se jarmarku zúčastnila, jsou certifikovaní Regionální značkou Broumovska. Tu přijela na jarmark představit Kateřina Agnolozzi, která promluvila o přínosech certifikace a vyzvala šikovné výrobce z regionu k účasti do tohoto projektu.

V salonku s výstavou se veřejnosti pochlubili "vižňováci", školky i škola. Ovšem pan Souček se představil se svým ohromným, realistickým betlémem z Vižňova. V salonku bylo také možné ochutnat polskou tradiční kuchyni, kterou připravily ženy z Miroszowa. Děti si mohly vyrobit papírové vánoční ozdoby a jmenovky na dárky v dílničce, kterou připravilo Muzeum papírových modelů z Police nad Metují.

cdcdcdcdcdcdcdcd

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)