Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Broumovsko – regionální produkt: Drátovací sady
banner

Broumovsko – regionální produkt: Drátovací sady

Kateřina Agnolozzi

Pondělí, 22. března 2021

Broumovsko – regionální produkt: Drátovací sady

Lenka Vítková Kozárová je akční maminka, která vytvořila kreativní drátovací sady pro nás všechny, kteří si to chceme vyzkoušet. Na zakázku může udrátovat i lustr nebo misku na ovoce.

Leni, kde se vzala myšlenka drátování?

Drátovat jsem začala s kamarádkou před 11 lety v době, kdy jsem byla na mateřské dovolené s dcerou a drátování mě úplně nadchlo. Bylo to něco jiného, černý drát, ze kterého vznikne, co si člověk zamane. Nejvíc mě na tom baví, že se nejede podle žádných předloh a vzorců a to, že je každý výrobek jiný. Ještě se mi nepodařilo udrátovat dva úplně stejné výrobky. Kolikrát začnu drátovat, a ještě ani nevím, co chci dělat. Výrobek vzniká pod rukama podle momentální nálady.

Vytvořila jste drátovací sady, co to je? Kde je seženeme?

Pro všechny, kdo chtějí drátování vyzkoušet a jsou i úplní začátečníci nebo malé děti (od 5 let), jsem připravila "drátovací sady". Sada obsahuje tři drátovací obvody, slabý drát na obdrátování, korálky na zdobení a podrobný návod. V sadách se nejvíce objevují srdíčka, kytičky, zvířátka, vánoční nebo velikonoční motivy... je to dobrý start pro všechny, kteří chtějí práci s černým drátem vyzkoušet. Korálky nakupuji z Jablonce nad Nisou i drátek mám od české firmy.

Lidé na vás mohou narazit na trzích a jarmarcích v regionu, chystáte nějakou novinku?

Narazit na mě lidé mohou určitě na každém trhu v broumovském klášteře - prostředí kláštera je neskutečné. Přiznám se, že na jiné trhy moc nevyjíždím. Zastihnout mě zájemci mohou i v mém obchůdku v Polici nad Metují, kde si mohou prohlédnout i zakoupit mé výrobky nebo i potřeby na drátování.

Každý měsíc (pokud to epidemiologická situace dovoluje) pořádám drátovací kurzy v Pellyho domech v Polici nad Metují, spolupracuji se školami a volnočasovými institucemi pro děti. Ráda spolupracuji i se zájmovými složkami obcí a měst a pořádám workshopy pro jejich členy. Pro letošní rok jsem vytvořila drátovaná vajíčka, které skvěle ozdobí vaše květináče a nebo třeba vázičky s květinou.

Jste držitelkou značky Broumovsko - regionální produkt, co to pro vás znamená?

Hrdou držitelkou certifikátu jsem od jara minulého roku, znamená to pro mě zviditelnění mé práce, ale také hrdost patřit k regionálním výrobcům. Těším se na spolupráci a setkávání se zajímavými lidmi z našeho krásného regionu.

Na co se těšíte a co ráda děláte?

Nejvíce se těším až bude vše zase v "normálu", děti půjdou do školy, já půjdu naplno do práce a opět zahájím drátovací kurzy a workshopy.

Máte nějaké oblíbené místo v regionu k procházce?

Narodila jsem se a žiji se svojí rodinou v malé vesničce Hony - vesničkou mezi Policí a Broumovem, miluju to tady. Nejčastěji s dětmi procházíme přes Laudonovy valy na Hvězdu nebo na druhou stranu přes louky a lesy na Ostaš.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)