Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Den bezpečnějšího internetu
banner

Den bezpečnějšího internetu

Mgr. Tomáš Hamberger

Pondělí, 8. února 2021

Den bezpečnějšího internetu

Nárůst trestné činnosti páchané v prostředí internetu zaznamenáváme zejména v posledních deseti letech. Nejčastěji se jedná o různé podvody, ale stále přibývá skutků mravnostního charakteru a nejvíce bohužel vůči dětem a nezletilým. Určitě mnoho z vás v minulém roce vidělo dokumentární snímek V síti, který bez obalu ukazuje zneužívání dětí na internetu a odvrácenou stranu virtuálního prostoru.

V Klubu aktivních ve vzdělávání se touto problematikou od počátku našeho působení velmi intenzivně zabýváme a našich vzdělávacích a preventivních programů se zúčastnilo více než tisíc žáků a studentů především z okresu Náchod. V letošním školním roce jsme stihnuli uskutečnit náš oblíbený vzdělávací program Škola bezpečně on-line! na základní škole v Teplicích nad Metují a v Meziměstí. Do Martínkovic nás již nepustila situace ohledně pandemie, ale i tak jsme dokázali svou činnost přenést do virtuálního prostředí a věnovali jsme se převedším bezpečnosti v rámci výuky na dálku.

Naším cílem je přinášet nejen mládeži, ale i dospělým jedincům témata z oblasti kybernetické kriminality a přispět tak k lepší informovanosti a vytváření bezpečného internetu, a proto se velmi rádi přidáváme k celosvětovému dni Bezpečného internetu, který letos připadnul na den 9. 2. 2021, a chtěli bychom tímto také informovat o činnosti Policie ČR, která na svém facebookovém profilu bude tentýž den vysílat Kyber Kino, v rámci kterého se budou v pravidelných intervalech zveřejňovat krátká videa upozorňující na nástrahy virtuálního prostředí. Tato aktivita tak dává možnost například školám tento zdroj informací využít a Den bezpečného internetu realizovat v rámci výuky na dálku.

A kdo se chce dozvědět o této problematice více, tak 9. 2. od 20.00 vysíláme podcast s názvem Bezpečně v Kyber! na nové sociální síti Clubhouse.

Za Klub aktivních ve vzdělávání bojovník za bezpečný internet Tomáš Hamberger.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)