Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Den otevřeného letiště
banner

Den otevřeného letiště

Michal Janda, foto archiv letiště

Neděle, 9. října 2022

Den otevřeného letiště

Velký zájem o létání na kluzácích i motorových letadlech zaznamenali piloti během Dne otevřeného letiště v sobotu 24. září.

V sobotu 24. září proběhl Den otevřeného letiště, který pořádal Benediktinský aeroklub Broumov. Již od rána bylo slunečno, čemuž předem málokdo věřil, vzhledem k předchozímu propršenému týdnu. I díky tomuto vydařenému počasí se na letišti vystřídalo až 500 návštěvníků. Největší zájem byl o navijákové starty, kterých se na dvou kluzácích typu Bergfalke odlétalo 96. Našim pilotům naštěstí přiletěli s navijáky vypomoci i piloti ze spřáteleného letiště ve Velkém Poříčí, za což jim velice děkujeme. Jen na větroních se však nelétalo. Pro příznivce motorového létání byla připravena hned čtveřice letounů, z nichž nejvíce odlétal čtyřmístný Piper PA 28.  Ten přiletěl již v pátek z Příbrami a v sobotu se celý den nezastavil, jelikož ho mohly využít i rodiny s dětmi. Z dalších motoráků byly dva soukromé, a to Sirius pana Otakara Priknera a Zephyr pana Jarka Wisniewskeho. Poslední z motorových letadel bylo klubové Echo, jež aeroklub pořídil v letošním roce z Itálie.

Létání nicméně nebylo to jediné, co mohli návštěvníci na letišti dělat. Pro děti byl zapůjčen skákací hrad od obce Martínkovice, občerstvení zajistil pan Leoš Novotný. Dále zde byla vystavena celá flotila našich letadel, k nimž byl v případě zájmu podán i výklad. Pro odpočinek mohli přihlížející využít lavičky od pana Karla France.  

V závěru bych chtěl poděkovat všem členům klubu i jejich rodinným příslušníkům za organizaci této akce. Doufám, že příští rok na tento úspěšný ročník navážeme alespoň ve stejném rozsahu jako letos.

 

Za letiště Broumov VLP Michal Janda

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)