Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Do kláštera Broumov se vracejí mimořádné prohlídky Od sklepa po půdu
banner

Do kláštera Broumov se vracejí mimořádné prohlídky Od sklepa po půdu

Michaela Plchová, foto archiv klášter Broumov

Sobota, 7. ledna 2023

Do kláštera Broumov se vracejí mimořádné prohlídky Od sklepa po půdu

V lednu a únoru se budou v klášteře Broumov znovu konat prohlídky s názvem Od sklepa po půdu. Prohlídky umožní návštěvníkům nahlédnout do jindy nepřístupných prostor a v loňském roce zaznamenaly obrovský zájem návštěvníků.

Mimořádné prohlídky klášterních interiérů s názvem Od sklepa po půdu zavedou návštěvníky kromě standardních historických prostor do míst, která jsou při běžných prohlídkách nepřístupná. Jde o nádhernou a prostornou barokní půdu, která přímo dýchá staletími a do rozlehlých sklepních prostor. Podívají se rovněž do nově opravených Opatských sálů a prozkoumat budou moci také prostory Domu hostů čili bývalé mnišské cely. Ty jsou již nějaký čas zrekonstruované v duchu čistoty a jednoduchosti a slouží jako ubytování všem, kdo chtějí v klášteře přenocovat. Předností prohlídek Od sklepa po půdu je jejich délka, trvají 2,5 hodiny a díky tomu mají návštěvníci možnost nahlédnout do života kláštera v mnohem širším rozsahu. Dozvědí se, jak fungoval běžný život v klášteře, jak mniši hospodařili a uvidí také širší architektonickou stránku objektu.

Prohlídky Od sklepa po půdu jsou opravdu exkluzivní, konají se pouze ve čtyřech termínech – 7. a 21. ledna 2023 a 11. a 25. února 2023 vždy od 10 hodin. Vstupné pro dospělé je 290 korun, snížené vstupné je 250 korun. Maximální kapacita skupiny je 35 osob, proto je nutné si prohlídku rezervovat na prohlidky@klasterbroumov.cz či na telefonu 733 739 726.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)