Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících
banner

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

René Herzán

Pondělí, 12. dubna 2021

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

V neděli 18. dubna 2021 vyrazí z Hvězdy v Broumovských stěnách Emil Kopecký se svým psem Kazanem na pěší túru kolem České republiky. Délka státní hranice České republiky je 2 326, 820 kilometrů a je na ní umístěno 38 660 hraničních znaků. Emil, mezi přáteli přezdívaný Kelímek, předpokládá, že za 4 – 5 měsíců s Kazanem urazí 2 500 – 2 600 kilometrů!

"Jsem 8. rok po mrtvici, ale limituje mě kondice a fyzička. Tak bych ji rád nabral zpět a rád bych dokázal, že i po mrtvici to jde, když se chce a sen se dá splnit. Mám rád extrémy, a tohle mě napadlo, stejně tak mě napadlo v minulosti jet na kole do Francie, do Moskvy a jet do Itálie a celou jí objet, Mám rád bláznivé nápady," zdůvodnil důvod cesty dobrodruh Emil, který je z Broumova a živí se řemeslnou prací.

Emil tedy na cestu vyrazí 18. dubna, a protože své přátele dlouho neuvidí, zve je na Hvězdu už o den dříve, tedy 17. dubna po 12. hodině. "Budu velice rád, když dorazíte, a uděláme si takový první letošní papáníčko v přírodě. Nebo se prostě stavte jen tak na kafe a pokecat. Uděláme to asi jako vždycky, že si každý přinese něco na ohýnek nebo do udírny. Samozřejmě, kdo tam bude chtít přespat se mnou do druhého dne, je vítán a kdo bude mít v neděli čas, může klidně odstartovat se mnou a projít se po Broumovských stěnách," zve na rozlučku Emil.

Emil rád uvítá každého, kdo by se k němu během cesty chtěl přidat. Kdo by o něco takového měl zájem, tak stačí napsat nebo zavolat buď na FB nebo na číslo 731 404 412.

"Chtěl bych poděkovat mé managerce a mému zlatíčku Áje Jenkové za pomoc s přípravou a podporu. Pak také mé první sponzorce Kamile Lupoměské a samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat též Terezii Polákové za nádherně ručně vyrobený hrneček na kávu (přesně něco takového mi na kávu z moka konvičky na vandru chybělo)," cení si svých podporovatelů Emil.

Kdo by ho chtěl jakkoli podpořit, třeba sdílením na FB, napsáním zprávy na FB, SMS, zavoláním, darováním věci, se kterou bude Emil na vandru originální, tak to rozhodně Emil uvítá. A kdo by ho chtěl obdarovat a podpořit finančně, tak na účtu 223753333/0600 (IBAN: CZ58 0600 0000 0002 2375 3333). Emil dárcům slibuje po návratu ručně vyrobený hrneček, jedinečný originál a prý ještě překvapení k tomu!

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)