Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Hola! Hi! Ahoj! Czesc! Salut! Méxique!
banner

Hola! Hi! Ahoj! Czesc! Salut! Méxique!

Marie Hornychová

Neděle, 21. února 2021

Hola! Hi! Ahoj! Czesc! Salut! Méxique!

Setkání francouzštinářů 2. A/sexty a kvarty broumovského gymnázia se studenty soukromého mexického lycea Carol Baur proběhla poslední dva čtvrtky odpoledne, samozřejmě jen virtuálně.

Zajímavosti o obou zemích si studenti navzájem představovali prezentacemi ve francouzštině, v malých skupinkách, čas zbývající do obměňování osazenstva skupinek strávili konverzací v angličtině. Úvodní a závěrečnou společnou část setkání doplňoval nácvik užitečných frází ve španělštině, pokoušení jazykolamů v češtině i legrácky v polštině (profesorka mexických studentů je totiž Polka). Představu o vzájemné kulturní výměně jsme docela s lehkostí naplnili.

Mexičtí studenti vysílali v osm hodin ráno, z dvoumilionového města Santiago de Querétaro (jak připomínali, v zásadě menšího, provinčního, pokud mají srovnávat s téměř 30milionovou aglomerací hlavního města), my ve tři odpoledne, ze země 25x menší, než je ta jejich. U nás bylo při prvním setkání dobrých -10° a pravá bílá pohádková zima – zatímco v Mexiku měli o 35° víc a za okny dozrávající citróny.

V průběhu akce jsme si uvědomili, že navzdory kulturní vzdálenosti zemí, nás, bohužel, spojuje všechny zkušenost posledního roku - pandemie, dlouhodobě zavřených škol, nastupující letargie studentů po teméř roce distanční výuky...

Díky a gracias všem, co překonali ostych! Mexiko už pro nás není jen zemí kaktusů, Tequily, zajímavé kuchyně nebo drogových překupníků!

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)