Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Honem do posilovny!

Anna Smékalová, foto archiv Otevřená společnost

Úterý, 1. listopadu 2022

Honem do posilovny!

O víkendu 11. až 13. 11. proběhne v Hronově v Čapkově mlýně – Staré papírně víkendový workshop pro ženy pod názvem Posilovna sebe(vědomí). Celý program je zdarma.

Na začátku 21. století, kdy jsem dospívala, by se za tímto zvoláním pravděpodobně skrýval poměrně jasný soud mužského nebo ženského těla s nevyžádanou radou, jak s tím „zatočit“ nebo na tom zapracovat…

A proto jsem ráda, že dnes můžeme mladým ženám zdarma nabídnout víkendovou Posilovnu sebe(vědomí), která jim nabídne možnost osvojit si základy moderní sebeobrany a dominačních technik, díky kterým se naučí rozpoznat manipulaci a lépe se proti ní bránit.

Našlapaný víkendový program je také plný podpůrných diskusí s inspirativními lektorkami, lektory a naší milou hostkou Pavlou Jenkovou z Broumov 2028. Pavly jsem se v rámci příprav setkání zeptala, co pro ni znamená manipulace, která se jako červená nit táhne dějinami v podobě přehlížení, zesměšňování, zahanbování (nejen) žen: „Manipulace je pro mě demonstrací moci, které se snažím ve svém životě vyhýbat. Lide ji používají, aby skrze druhé prosadili své cíle a potřeby. Já osobně věřím v pravý opak – v zmocňování (empowerment) – využití vnitřní síly/moci k tomu, abychom sami dokázali*y jít za svými sny a plnit své potřeby, a rozpoznali*y, když s námi jiní manipulují.“

Právě o objevech naší vnitřní síly, sdílení zkušeností a nabití know-how, jak tuto sílu efektivně využít v situacích, ve kterých se necítíme dobře, setkání v Hronově bude zejména. Pokud je Vám mezi 18–29 lety a dotýká se Vás toto téma nebo v něm poznáváte dceru, mladší sestru nebo kamarádku, přihlaste se zde: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf7BF4g3zt79s.../viewform Třeba i s kámoškou, ale pozor, počet míst je omezený, tak rychle!

Díky spolupráci Otevřená společnost, Fórum 50%, Broumov 2028 a Muzea Náchodska je celý program (včetně společných obědů) pro účastnice zdarma. Takže honem do posilovny pro (nejen) naše sebevědomí! Podrobný program naleznete zde: https://www.otevrenaspolecnost.cz/dokumenty/posilovna-program-hronov.pdf

S jakýmikoliv dotazy se na mě neváhejte obrátit na mail: smekalova@muzeumnachodska.cz nebo tel.: +420 739 047 065. Těším se na setkání!

 

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)