Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Nejlepší je houbová

Michaela Plchová, foto archiv E. Müllera

Středa, 8. března 2023

Nejlepší je houbová

V Martínkovicích proběhl třetí ročník soutěže o nejlepší polévku Martínkovická naběračka.

Soutěž o nejlepší polévku Martínkovická naběračka, kterou pořádá tamní Klub důchodců, se těší nečekanému zájmu soutěžících i návštěvníků-ochutnávačů. Na letošní 3. ročník dorazilo podle jednoho z organizátorů Evžena Müllera více než 70 návštěvníků. „Tolik lidí jsme po předchozím pocovidovém ročníku ani nečekali, příští rok budeme muset účastníky vyzvat, aby přinesli větší objem polévky do soutěže,“ říká.

Celkem se letos sešlo 33 soutěžících z obcí Martínkovice, Křinice, Otovice, Suchý Důl a Police nad Metují a soutěžilo se ve dvou kategoriích – čiré polévky-vývary a zahuštěné polévky. Každý soutěžící přinesl do soutěže 1,5 až 2 litry polévky a jejich kvalitu a chuť hodnotili všichni návštěvníci. „Každý dostal malou misku a nabral si, kolik chtěl,“ vysvětluje Evžen Müller, jak hodnocení probíhá. V kategorii čiré polévky-vývary získala 1. místo paní Janeková z Martínkovic, na 2. místě se umístila paní Šefcová z Martínkovic a na 3. místě paní Jirková ml. rovněž z Martínkovic. V kategorii zahuštěné polévky se na 1. místě umístila vítězka prvního ročníku Martínkovické naběračky paní Provazníková s houbovou polévkou, na 2. místo se dostal boršč paní Vajsarové z Police nad Metují a 3. místo obdržel pan Buchta z Martínkovic se sýrovou polévkou.

O tom, že si všichni účastníci akci skvěle užili, svědčí prázdné polévkové mísy (mimochodem zapůjčené z restaurace U Tří růží), vyprodané sladké domácí pečivo z rukou Martínkovických žen a celkově dobrá atmosféra akce. Protože kvůli nemoci nedorazily Lhotské zpívánky, vyplňoval Evžen Müller volné chvilky čtením vtipů o polévkách. Jeden nám zopakoval i do článku: „Ptá se manželka manžela: Dojíš ještě tu polévku? Pokud ne, přidám tam maso a dám to psovi.“ Dobrou chuť!

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)