Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Noční hrané prohlídky broumovského kláštera rozehrají Aloisovy lapálie

Noční hrané prohlídky broumovského kláštera rozehrají Aloisovy lapálie

Kateřina Ostradecká

Pátek, 2. července 2021

Noční hrané prohlídky broumovského kláštera rozehrají Aloisovy lapálie

Letní prázdniny jsou tu a spolu s nimi i tradiční Noční prohlídky a Noční hrané prohlídky broumovského kláštera, které se budou konat v této národní kulturní památce po celé léto.

Noční hrané prohlídky, které startují v pátek 2. července, letos zvolily téma Aloisovy lapálie. Konat se budou každý prázdninový pátek v 19:00 a 21:00. Jejich průvodcem bude historická postava mladého spisovatele Aloise Jiráska – studenta klášterního gymnázia, který v rámci svého poutavého vyprávění provede své hosty klášterem, studiem a trochu i svým životem. A možná potká nejen další studenty klášterního gymnázia, ale i pár překvapivých historických postav, které by se jinak ve skutečnosti nepotkaly – prvního československého ministra financí Aloise Rašína nebo slavného botanika a jednoho z ředitelů klášterního gymnázia Vincence Maiwalda. Vstupné na tyto prohlídky je 190 Kč a 120 Kč.

Noční prohlídky startují v sobotu 3. července a konat se budou každou prázdninovou středu a sobotu ve 20:30 a 22:00. Při nočních prohlídkách návštěvníci zažijí jedinečnou atmosféru potemnělého kláštera. Prohlídky jsou tematicky zaměřené na momenty života v klášteře a zavádějí návštěvníky do nejkrásnějších historických interiérů kláštera – do vzácně dochované klášterní knihovny se 17 tisíci svazky knih, do refektáře s unikátní kopií Turínského plátna a do bohatě zdobeného klášterního kostela sv. Vojtěcha. Vstupné je 160 Kč a 95 Kč (děti).

Na oba typy prohlídek doporučujeme rezervaci na e-mailu prohlidky@klasterbroumov.cz nebo telefonním čísle 733 739 726.

Foto Petra Voráčková

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)