Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Pohádky, písničky a Eva z broumovského dolíku
banner

Pohádky, písničky a Eva z broumovského dolíku

Jan Meier

Úterý, 23. listopadu 2021

Pohádky, písničky a Eva z broumovského dolíku

V minulém měsíci navštívila Broumov redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové Romana Joudalová a natočila zde půlhodinový rozhovor s učitelkou, hudebnicí a literátkou Evou Kroupovou. Řeč byla hlavně o dvou úspěšně realizovaných nápadech Evy Kroupové, knížce Pohádky z broumovského dolíku a cédéčka se zpěvníkem Písničky z broumovského dolíku, a také o autorčině vztahu k Broumovsku, na jehož označení „dolík“ by mohla mít copyright.

Když disk s Písničkami z broumovského dolíku posluchač nasadí do přehrávače, hned po prvních taktech si nemůže nevzpomenout na legendární seskupení Jazz Generation; aranžérský rukopis Štěpána Přibyla se nezapře. Kromě názvuků jazzu, swingu a dixielandu zde slyšíme i smyčcový kvartet či ohlas barokní koledy. Na disku se podílela řada pozoruhodných zpěváků a hudebníků, jejichž účast na celém podniku je bezesporu úspěchem producentů alba. Zní tu hlasy obou zpěvaček Jazz Generation, k výšinám stoupající Andrey Šulcové i Aleny Přibylové, která se naopak věnuje rodině a ke zpěvu se v současnosti vrací v projektu Prima Jazz Band, a také zpěváka Love Song Orchestra Tomáše Průši či herce Jakuba Hejdánka. K místním muzikantům, v čele se Štěpánem Přibylem, přivedl učitel zdejší ZUŠ Bohdan Janeczek své polské přátele. Za bicí usedl bubeník věhlasných Sto zvířat Jakub Nývlt, smyčce dodal Police Symphony Orchestra. K vynikajícímu výkonu přivedly sbor broumovské ZUŠ Michaela Jeklová a Romana Rošková. Ten v Bubákově písničce předvádí nejen dialog, ale přímo souboj s jednou z nejcennějších akvizicí alba herečkou Uršulou Klukovou.

V uvedeném rozhovoru, který si můžete z archivu pustit na adrese https://hradec.rozhlas.cz/zena-mnoha-pestrych-tvari-ktera-inspiruje-milovnice-zivota-eva-kroupova-z-8604064 , samozřejmě přišla řeč i na novou knihu Evy Kroupové Periferie něhy. Její autorka nepřestává sršet nápady: setkat se s ní můžete i během první adventní neděle při neotřelém hudebním setkání ve farním kostele sv. Petra a Pavla, jehož výtěžek bude určen na opravu této stavby.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)