Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Potravinová sbírka
banner

Potravinová sbírka

Pavel Frydrych

Čtvrtek, 22. října 2020

Potravinová sbírka

Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizovým opatřením vlády kvůli pandemii Covid-19 jsme ale byli nuceni jízdu a celý doprovodný program zrušit. Součástí akce však byla i potravinová sbírka pro Potravinovou banku Hradec Králové z. s., kterou budeme realizovat ve dnech 2. – 15. listopadu 2020. Sbírku jsme naplánovali tak, aby byla v souladu se současnými a popřípadě i s následnými tvrdšími opatřeními.

Jistě jste zaznamenali v médiích, že letošní rok jsou potravinové banky ještě potřebnější než v předchozích letech. Potravinovým bankám dochází zásoby a nárůst samoživitelek a rodin s dětmi v hmotné nouzi roste i v našem kraji.

Potravinové bance Hradec Králové z.s. (www.potravinovabankahk.cz) chybí hlavně potraviny s dlouhou expirací jako je rýže, těstoviny nebo konzervy. Tyto potraviny získává banka tradičně z potravinových sbírek, které jsou díky situaci v letošním roce v ohrožení. Potraviny, u nichž rychle končí životnost jako je maso, mléčné výrobky či cukrovinky získávají z řetězců, ale ty nejsou v současné situaci aktivní a šetří.

Dovolte nám požádat Vás o pomoc. Zapojte se pod heslem "Přej a bude Ti přáno, dej a bude Ti dáno" do potravinové sbírky pro Potravinovou banku Hradec Králové z.s. Připomeňme si odkaz sv. Martina, buďme laskaví, projevme soucit a podejme pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují.

Jedná se o potravinovou sbírku pro samoživitelky a rodiny s dětmi v hmotné nouzi v našem kraji. Potraviny předáme Potravinové bance v Hradci Králové z.s. Nejvíce jsou potřebné potraviny pro malé děti (dětské výživy ovocné i zeleninové příkrmy, dětské piškoty, sunar, kaše krupičky i jiné.) Vítány jsou další trvanlivé potraviny například: konzervy, rýže, těstoviny, marmelády, polévky nebo sušené a instantní potraviny.

Sběrné místo: černý box u vchodu do Muzea papírových modelů (Tyršova 341, Police nad Metují). Nad 15 ks nabízíme odvoz.
Termín: 2. 11. -15. 11. 2020, každý den včetně víkendů od 8 do 12 hodin (v jiný čas prosíme o upozornění SMS zprávou). Kontakt: Martina Frydrychová 737 583 144 nebo martina-frydrychova@seznam.cz.

Potravinovou sbírku pořádá spolek Apeiron s podporou Města Police nad Metují a Muzea papírových modelů.

apeiron

Potravinová banka HK

 
 
 
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)