Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Prošlápněte Noworudsko
banner

Prošlápněte Noworudsko

Jitka Exnerová, foto archiv IC Broumovska

Sobota, 11. května 2024

Prošlápněte Noworudsko

Cesta do Nowe Rudy nemusí být jen za nákupy. Okolí skýtá příležitost k mnoha výletům. 18. května se navíc uskuteční procházka s průvodcem.

Informační centrum Broumovska ve spolupráci s KČT vydává trhací mapu Broumovska – Noworudska, která zpřístupňuje turistické atraktivity přímou autobusovou linkou Broumov – Nowa Ruda. Mimosezónně jezdí autobus o víkendech a státních svátcích, od června pak bude jezdit několikrát denně. Mapa inspiruje k výletům. Například vycházka z Nowe Rudy (pozn. autobusová zastávka Nowa Ruda – Dworec autobusowy) přes rozhlednu sv. Anny do zámku Sarny není náročná a je plná výhledů a turistických zajímavostí. V cíli zbývá dostatek času na odpočinek v zámku Sarny než vám pojede autobus zpět do Broumova. Pokud si koupíte jízdenku na konečnou (pozn. autobusová zastávka Slupiec – Intermarche), čeká vás výlet přes dvě rozhledny. Inspirací vám mohou být i trasy, kde využijete autobusovou linku pouze pro cestu do Nowe Rudy a zpátky do Broumova se vydáte pěšky. Možností je hned několik. Velmi krásná trasa plná výhledů vede přes Vladzickou horu, Swierki a Rožmitálem do Broumova. Pokud vystoupíte na autobusové zastávce Włodowice – Kościół a vydáte se přes křižovatku po modré turistické značce, dojdete do Broumova přes šonovskou sopku.

Je vám bližší organizovaná vycházka s průvodcem? Tak tu pro vás již chystáme a uskuteční se 18. května. Průvodkyněmi budou členky KČT Jaroslava Chaloupková a Eva Kolinková. V průběhu celé letošní sezóny budou celkem čtyři organizované vycházky a bude možné si zdarma zapůjčit i trekové hole.

Projekt Poutník v příhraničí je podpořen dotací Královéhradeckého kraje a navazuje na aktivity z Bid Booku Broumov 2028. Zaměřuje se na mobilitu do příhraničí s přímým dopadem na turismus, který je šetrný ke krajině a zároveň zpřístupňuje turistické atraktivity.

Vyzkoušejte autobusovou linku Broumov – Nowa Ruda a prozkoumejte krásy Noworudska.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)