Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Štědrý den v Muzeu papírových modelů

Štědrý den v Muzeu papírových modelů

Pavel Frydrych

Sobota, 15. prosince 2018

Štědrý den v Muzeu papírových modelů

Štědrý den patří k nejvíce vyhlíženým svátkům v roce. Celý adventní čas je spojen s množstvím tradic – počínaje zapalováním svíček na adventních věncích a příchodem Tří králů konče. Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují nabízí méně tradiční možnost prožití nejkrásnějšího dne roku.

Čekání na Ježíška s podtitulem Štědrý den v Muzeu je pojmenování akce, která už pátý rok v řadě nabízí možnost strávit část Štědrého dne v Muzeu. "Vlastně můžeme mluvit o tradici," říká Irena Vítová z Muzea. "Na Štědrý den otevíráme v 10 hodin a budeme tady pro návštěvníky do tří odpoledne. V expozici bude připravena interaktivní dílnička s vánoční tématikou, budou znít koledy a samozřejmě nebudou chybět třeba vánoční perníčky."

24. prosince bude Muzeum ve svátečním otevřeno pro všechny zdarma. A nabídne ještě něco navíc. Minimálně teplý nápoj a hlavně neopakovatelnou atmosféru Vánoc v Muzeu.

Smyslem Štědrého dne v Muzeu je ulevit rodinám v době vrcholících vánočních příprav. "Většinou to vypadá tak, že přicházejí tatínkové s dětmi a na maminkách pak zůstává, aby připravili vše na Štědrý večer," doplňuje informace o zkušenosti z předcházejících let ředitel Muzea Pavel Frydrych. Štědrý den v Muzeu si už našel své místo v tradičních akcích konaných v Polici nad Metují a stále více lidí využívá tuto možnost.

Navíc si děti z interaktivní dílničky můžou odnést výrobek, kterým potom pod stromečkem potěší třeba maminku nebo své sourozence. Nebo ho prostě použijí k výzdobě domova.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)