Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Rozhovor s koordinátorkou značky Broumovsko - regionální produkt

Rozhovor s koordinátorkou značky Broumovsko - regionální produkt

Tereza Zatřepálková

Sobota, 29. května 2021

Rozhovor s koordinátorkou značky Broumovsko - regionální produkt

Značka Broumovsko - regionální produkt patří rozlohou k nejmenším v asociaci. To ovšem neznamená, že by měl uniknout vaší pozornosti. O certifikovaných výrobcích a provozovatelích zážitků si můžete přečíst v jejich prezentacích i na Našem Broumovsku. Nyní bychom vám rádi také představili koordinátorku Kateřinu Agnolozzi.

Co tě přivedlo k práci regionální koordinátorky značky Broumovsko regionální produkt?

Již od školy jsem hodně cestovala a pracovala v zahraničí. Každý den mé dovolené, kterou jsem měla, jsem trávila na Broumovsku, v mém rodném kraji. Pak mi onemocněla maminka, tak jsem se ze zahraničí vrátila úplně a poslala životopis na nabídku práce v regionu se zaměřením na cestovní ruch. Součástí té práce byla starost o značku Broumovsko – regionální produkt. Začátky, jako všude, byly těžké, ale s pomocí kolegů jsem se po několika měsících začala orientovat a vymýšlet, jak náš region zviditelnit. Práce je to různorodá a z části záleží i na kreativitě koordinátora, co vše do ní zahrne.

Co tebe na ní baví nejvíc?

Miluji práci s lidmi, je to můj koníček. Je zajímavé sledovat různé názory a zkušenosti místních. Někdy jezdím po regionu a zjišťuji novinky, dělám rozhovory s našimi producenty a velkou radost mám, když zavolá nový žadatel o certifikát. Skvělé je, že jsme v asociaci s dalšími 28 regiony. Motivace a výměna poznatků jsou velmi přínosné a pro další rozvoj důležité. Fascinují mě trhy, kde vidím naše producenty a akci.

A co je naopak pro tebe jen nutná povinnost.

Nutná povinnost – to ani nevím, dělám ráda vše.

Kromě toho, že se staráš o Broumovsko - regionální produkt, máš v Broumově taky cukrárnu. Jak se zrodil tento nápad?

Baví mě organizovat věci. Chtěla jsem prodej regionálních produktů rozšířit. Rozhodla jsem se otevřít cukrárnu a regionální produkty nabízet tam. Pravda také je, že cukrárna u nás na náměstí chyběla. Moc ráda cestuji, jako průvodkyně cestovního ruchu provázím turisty po Evropě, a tak se mi i líbila myšlenka cestovních prezentací přímo v cukrárně. Jedna se uskutečnila i v roce 2020 a zákazníci tak mohli ochutnat víno, sýr a salám z prezentovaného místa (Toskánko). Plánuji využívat prostor cukrárny i ke kurzům angličtiny a italštiny, ovšem musím počkat, až se doba uklidní.

Prodáváte i regionální výrobky, o které je největší zájem?

Prodáváme, nejen z Broumovska, ale i z ostatních regionů. Nejde říci přesně, o který je největší zájem. Před Velikonocemi se hodně prodávají malované kraslice od paní Váňové, přes léto sýry a jogurty od Menčíků, dobře se prodávají medy a medovina z Včelí farma Rokytník, celoročně jdou výrobky ze sena od paní Pašťálkové a výrobky z ovčího rouna od paní Šťovíčkové. Našim zákazníkům krájíme místní salámy od firmy Pejskar a klobásky od Eko-farmy Bošina. Turisté si zase odváží plecháčky od ADA ART, drátěné sady od Lenky Kozárové anebo produkty Divoké kosmetiky. Snažíme se místní výrobky hodně zviditelnit. Ovšem nejhlavnějším produktem cukrárny jsou zákusky, ty nám dodává certifikovaná Kvíčerovská pekárna a pekárna v Úpici. Seznam certifikovaných producentů naleznete zde: https://www.broumovsko.cz/region/regionalni-produkt

Přemýšleli jste i nad e-shopem?

Určitě. Jsme ve fázi příprav.

Na co se letos těšíš?

Těším se na setkání s místními držiteli značky Broumovsko – regionální produkt na workshopech, které pro ně máme připraveny. Těším se až nebudeme muset nosit roušky a budeme moct volně cestovat. V cukrárně letos začneme s výrobou vlastní zmrzliny a taky se nemůžu dočkat, až budu sedět vpředu v autobusu vedle řidiče, blábolit do mikrofonu a mžourat oči, až mi do nich bude svítit slunce.

Kromě Broumovska, což je pro tebe určitě srdeční záležitost, které místo (nebo místa) jsou ti blízká?

Mám moc ráda Itálii, kam se na několik měsíců v roce vracím. Manžel je Ital, tak máme rodinu i tam. Všude je to krásné

Jsi obklopená tvůrčími lidmi, tvoříš taky něco?

Občas něco nakreslím, ráda fotím a se synkem si vyrábíme vánoční ozdoby každý rok.

Jak si nejlépe odpočineš? Co je pro tebe ta pravá relaxace?

Abych si opravdu odpočinula, potřebuji být sama, nejlépe v přírodě. Batoh na zádech, termoska s čajem, svačina, foťák a sešit. Proč sešit? Zapisuji si myšlenky, nápady a vlastně si čistím hlavu a sbírám další inspiraci.

Rozhovor s koordinátorkou Broumovska Kateřinou Agnolozzi vedla Tereza Zatřepálková z národní kanceláře Asociace regionálních značek.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)