Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Skupina stejně "postižených" se v sobotu sejde na podzimní burze

Skupina stejně "postižených" se v sobotu sejde na podzimní burze

Pavel Frydrych

Čtvrtek, 28. října 2021

Skupina stejně "postižených" se v sobotu sejde na podzimní burze

„Sběratelé jsou lidé, kteří shánějí vzácnosti v naději, že se stanou ještě vzácnějšími.“ Tuto větu pronesl německý novinář a spisovatel Sigismund von Radecki. V mnoha směrech by se o této charakteristice dalo polemizovat. Protože existuje ohromná skupina sběratelů, kteří neřeší vzácnost, ale jde jim především o krásu.

A může se jednat o krásu ve smyslu estetiky stejně jako o krásu sbírky ve smyslu její kompletnosti. Tady bych si spíše představil slova knížete básníků Johanna Wolfganga Goetha: „Sběratelé jsou šťastní lidé“. A ke štěstí patří i setkávání se s dalšími šťastnými lidmi. V tomto konkrétním případě tedy s dalšími sběrateli.

Pandemická situace v loňském roce a letos na jaře neumožnila konání tradiční Sběratelské burzy. Po několika odkladech a po několika měsících se konečně můžou sejít sběratelé v prostoru Výtvarné učebny v Muzeu papírových modelů.

„Skupina stejně ‚postižených‘ se už několik let dvakrát do roka schází a letošní podzimní burza je zvláštní tím, že se uvidíme zase po roce a půl,“ říká k setkání sběratelů spojeného s burzou jeden z pořadatelů, filumenista Josef Máslo z Klubu sběratelů Policka.

Sběratelé všech myslitelných oborů se mají možnost sejít v Muzeu, popovídat si, pochlubit se svou sbírkou případně v rámci výměny získat nějaké nové exponáty. Navíc bude pro všechny zájemce otevřena i výstava sbírek plechovek v Zeleném domečku.

Celá akce je otevřena i pro širokou veřejnost. Nenechte si ujít možnost prohlédnout si sbírky a věřte, že mnoho věcí Vás zaujme a třeba zjistíte, že sběratelství je pro vás to pravé.

Sběratelskou burzu pořádá Klub sběratelů Policka s podporou Města Police nad Metují a Muzea papírových modelů.

BURZA SBĚRATELŮ

Muzeum papírových modelů

Sobota 30. října

8:00 – 12:00

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)