Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Tanečky v Křinicích

Text a foto Petr Štěpnička

Sobota, 17. února 2024

Tanečky v Křinicích

Co byste, pánové, udělali pro svoji partnerku, která touží tančit? Odpověď je jasná: je třeba vyrazit do boje!

Zatímco pro někoho může být tanec osvěžujícím prostředkem ke svobodnému vyjádření sebe sama, jiný se rytmickým kreacím na společenském parketu brání jako čert kříži. Pokud je podobný rozkol součástí partnerského vztahu, vznikají nevítané třecí plochy. V rámci uchování dobrého soužití je proto občas nutné svolit ke kompromisům a vyjít do boje. Třeba do tanečních kurzů pro dospělé, které jsou v Broumově pořádány každý rok, tentokrát k nim ale přibyl ještě další kurz v Křinicích. 

Ten uspořádala Tělovýchovná jednota Sokol ve spolupráci s obcí, a to pod vedením lektorky Kamily Lupoměské, 2. vicemistryně ČR ve standardních formacích pro rok 2016, členky Českého svazu tanečního sportu a Svazu učitelů tance. První setkání proběhlo 26. ledna, závěrečné se po osmi lekcích odehraje v půli března. Že je o akci velký zájem, prozrazuje každý páteční večer obsazené parkoviště u křinického Kulturního domu, a hlavně zaplněný parket, kde mnozí vůbec poprvé v životě přicházejí do konfrontace s tanečními styly jako je samba, jive nebo blues, ale i tradičním waltzem či polkou. Ne všichni se počítají mezi začátečníky, po parketu ladně cupitá i několik evidentně ostřílených tanečních párů, většina – zejména pánského – osazenstva však prochází perným drilem, kterému vládne přísnou (ale spravedlivou) rukou hlavní lektorka.

Po první třech lekcích je možné konstatovat, že se jednotliví „bojovníci“ perou s danými výzvami statečně, třebaže je k tomu občas nutné posílení u provizorního výčepu, jenž je moudře umístěn v rohu křinického sálu. Prvotní nervozita pomalu mizí a s každým dalším setkáním jsou společné kroky zúčastněných párů jistější a snad i radostnější. Lze proto věřit, že se všichni úspěšně protancují k závěrečnému večeru, při kterém se dostaví pocit sladkého vítězství, a u někoho možná i mimořádně osvobozující úlevy. 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)