Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Tvořivé dílny 2019 v Muzeu papírových modelů
banner

Tvořivé dílny 2019 v Muzeu papírových modelů

Pavel Frydrych, ředitel Muzea papírových modelů

Čtvrtek, 21. listopadu 2019

Tvořivé dílny 2019 v Muzeu papírových modelů

V letošním roce získalo Město Police nad Metují finanční prostředky z Královéhradeckého kraje na Tvořivé dílny v Muzeu papírových modelů. Tento grant získalo Město již popáté, poprvé v roce 2015. V roce 2019 jsme se rozhodli z tohoto grantu podpořit hlavně Předvánoční tvoření v Muzeu papírových modelů, určené pro školní a mimoškolní skupiny.

Na adventní čas jsme připravili dvě ryze vánoční dílny:

Dílna ZDOBENÍ VÁNOČNÍCH OZDOB je pro děti připravena ve spolupráci s firmou DUV – Družstvo Dvůr Králové nad Labem, ruční výrobou Vánočních ozdob. Děti budou moci vyzkoušet tradiční techniku zdobení ručně vyfouklých skleněných vánočních kouliček. Jsou pro ně připraveny barvy a posypy. Své ozdoby budou moci i personifikovat, budou mít k dispozici pisátko speciálně vyrobené pro tento účel. Vánoční ozdobu si odnesou v krabičce.

Dílna HVĚZDIČKA Z PERLIČEK je pro děti připravena ve spolupráci s firmou Rautis – perličkové ozdoby z Poniklé. Poniklá je jediným místem na světě, kde se dodnes zachovalo tradiční perlařské řemeslo. Děti si vyrobí tradiční ozdobu ve tvaru hvězdy.
Obě dvě dílny povede jako lektorka Markéta Maršíková.

Případnou prohlídku Muzea je potřeba objednat u vedoucího Muzea Pavla Frydrycha na info@mpmpm.cz nebo telefonu 777 828 657.

Cena je 30,- Kč za jednoho žáka. Dílny jsou určeny školním a dalším skupinám, které se mohou objednat na jednu ze dvou tvořivých dílen v Muzeu. Objednat se můžete na emailu: marketa.marsikova@gmail.com. Dílny budou probíhat podle objednání od 25. listopadu do 20. prosince.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)