Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Vánoce na Masarykově škole
banner

Vánoce na Masarykově škole

Text a foto Petr Štěpnička

Pondělí, 26. prosince 2022

Vánoce na Masarykově škole

Poslední školní den roku 2022 byl na Masarykově škole zcela v područí vánoční atmosféry.

Děti z I. stupně se hned ráno sešly v kostele sv. Vojtěcha, aby si zde zazpívaly tradiční i méně známé koledy. Hlavní sbor dirigovala paní učitelka Pešoutová, o hudbu se postaraly paní učitelky Hašková a Rojkovičová, programem pak provázela paní učitelka Golová. Když se duchovním prostorem rozléhaly dětské hlasy pějící příběhy o Štědrém večeru, Bílém slonovi či Víle Anděle, musela vánoční atmosféra zasáhnout i tu nejméně naladěnou osůbku (pakliže zde vůbec taková byla).

Sváteční sedánek II. stupně se odehrál ve spořilovské hale. Každá třída měla připravený vlastní program, zahrnující zpěv písní či ztvárnění živého vánočního obrazu ve stylových kulisách. Moderátorské pozice se zkušeně ujal pan učitel Aleš Kučera, hlavní nástrojové obsazení zastaly paní učitelky Kuřátková (housle), Andršová (klávesy) a pan učitel Muzikář (akustická kytara). K tomuto hudebnímu triu se postupně připojili i někteří hudebně nadaní (a méně bojácní) žáci. Na závěr programu pak přišli zahrát bývalí studenti naší školy, kteří svým "mazáckým" výkonem udělali parádní tečku za celým představením.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)