Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Hyde Park
  • Magazín
  • Vzdělávací online programy pro školáky zdarma
banner

Vzdělávací online programy pro školáky zdarma

Kateřina Ostradecká

Sobota, 3. dubna 2021

Vzdělávací online programy pro školáky zdarma

Máte zájem zpestřit svým školákům distanční výuku a zdarma s nimi absolvovat vzdělávací online programy? MAS Broumovsko se rozhodla podpořit všechny školy na území Broumovska zafinancováním tří programů, které je možné objednávat na emailu map@broumovsko.cz.

Jak zní svět – pro 1. - 4. ročníky ZŠ
Lidská práva – pro 7. - 9. ročníky ZŠ
Tak tohle neprojde – pro 8. - 9. ročníky ZŠ

Jak zní svět

Půvabný zvukomalebný workshop "Jak zní svět", inspirovaný stejnojmennou knihou Hiromi Ogata, je plný krásných animací, všedních i nevšedních zvuků a her. Tvořivě pracuje s jazykem, objevuje s dětmi, jak různí lidé a kultury slyší svět, jak vznikají slova, a jak si každý z nás může s jazykem hrát. Používá principy literární a dramatické výchovy, tvořivé hry a bystří tak uši, oči i jazyk. Workshop vznikl ve spolupráci UUULu, Vzdělávacího a kulturního centra Broumov a Sladovny Písek a byl podpořen Ministerstvem kultury ČR a MAS Broumovsko.

Lidská práva

Workshop pro žáky 7. – 9. ročníků základních škol, kde se děti interaktivní formou seznámí se základy konceptu lidských práv prostřednictvím příběhů pamětníků totalit dvacátého století. Děti se učí rozpoznávat porušování lidských práv na příběhu konkrétního člověka. Diskutují o významu základních lidských práv a svobod a argumentují, proč je pro ně osobně jejich zachovávání důležité. Workshop pracuje s vyprávěním pamětníků publikovaném v archivu Paměť národa. Online varianta pracuje s řadou interaktivních prvků a probíhá na platformě Zoom.

Tak tohle neprojde

Deset přátel se schází, aby společně oslavili narozeniny jednoho z nich. Není to úplně klasická oslava, dárkem pro oslavence je četba samizdatového vydání hry Largo Desolato od zakázaného autora Václava Havla. To dodá přátelům odvahu pustit se do tvorby vlastního samizdatu. Co jsou účastníci oslavy ochotni společnému dílu obětovat? A mohou si mezi sebou věřit? Zážitkový workshop z prostředí tvůrců nelegálního samizdatu z 80. let je adaptován na online formu. Na účastníky čeká akce a dobrodružství, kreativní aktivity i trochu šedé atmosféry osmdesátých let i adrenalin z protistátní činnosti. Účastníci jsou motivováni pracovat s autentickými dobovými texty, čímž rozvíjí svou čtenářskou gramotnost. Pořádá Maiwaldova akademie ve spolupráci s Post Bellum z.ú.

Více informací naleznete na našem webu: ma.klasterbroumov.cz.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Telefon: +420 777 314 251
Email: rene.herzan@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)