Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Woodyland v Muzeu stavebnice Merkur

Woodyland v Muzeu stavebnice Merkur

René Herzán

Sobota, 24. července 2021

Woodyland v Muzeu stavebnice Merkur

Muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují není pro letošní sezónu jen expozicí legendární kovové stavebnice. Zatímco Merkur doprovázel několik generací dětí a dospívající mládeže, vznikaly ve stejné době další a další druhy hraček, které – podobně jako Merkur – pěstují jemnou motoriku a prostorovou představivost. A kromě toho kladou důraz i na edukační linii hraček a dětského hraní.

Součástí expozice v Muzeu stavebnice Merkur je pro letošní rok výstava hraček, nazvaná Woodyland. V Muzeu se představuje krása a kouzlo dřevěných hraček. Nejvíc prostoru dali autoři expozice vláčkům posazeným do krajiny, která je částečně abstrahovaná, aby vynikla její přirozenost a podpořila dětskou spontaneitu. Vláčkové dráhy jsou „oživeny“ dalšími stromy a stavbami a vše je doplněno o další dřevěné hračky – auta, vleky nebo stromy. A v hlavní roli jsou samozřejmě mašinky a vagóny. Expozice v Muzeu ukazuje variabilitu a téměř neomezené možnosti dřevěných hraček.

Ale kromě krajin a techniky nabízí expozice Woodyland i další „věci“, které doplňují výstavu. Nejmenší návštěvnice se můžou zastavit u domku pro panenky, který je vybaven zařízením včetně nábytku, ložnice, balkónů nebo terasy. A k tomu kuchyňka, kde je možné pro rodiče „uvařit“ všechny myslitelné dobroty, které se vylíhnout v dětské fantazii.

Výstava hraček nazvaná prostě „Woodyland“ nabízí příjemné osvěžení mezi úžasnými exponáty stavebnice Merkur. „Chtěli jsme expozici muzea doplnit o něco, co osloví i ty nejmenší návštěvníky a návštěvnice. Dřevěné hračky můžou být předstupňem pro práci s Merkurem, který přece jen vyžaduje trochu více motorických schopností,“ říká Pavel Frydrych, projektový manažer Muzea. „Expozice navíc funguje jako velký dětský koutek, kde si děti mohou pohrát a rodiče chvíli odpočinout před pokračováním prohlídky Muzea stavebnice Merkur,“ dodává.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)