Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Magazín
  • Zažít Broumov jinak podruhé
banner

Zažít Broumov jinak podruhé

Michaela Plchová

Středa, 14. září 2022

Zažít Broumov jinak podruhé

V sobotu 17. září se Broumov již podruhé zapojí do akce Zažít město jinak, jež má podobu sousedských slavností.

Město Broumov ve spolupráci s řadou dalších organizací i jednotlivců připravilo na sobotu bohatý společenský program. V sobotu dopoledne ožije plácek u Stěnavy, kde program pro děti probíhal už loni a kde také vzniklo nové ohniště. Děti si zde mohou užít dětskou miniolympiádu, malování křídou po silnici a opékání tolik oblíbených marshmallows.

V dopoledních hodinách ožije Mírové náměstí – lidé si zde budou moci ulovit něco staro-nového na improvizovaném bleším trhu, posedět v kavárničce Cafe-Herzog, jež se přesune pod širé nebe a už nyní slibuje bohatou nabídku dobrot a skvělé kávy. Do akce se zapojila rovněž Městská knihovna v Broumově. Kromě bazaru knih připravila tvořivý a hravý program pro děti, kde v hlavní roli bude recyklace kalendářů a staré knihy. Ve 13 hodin pak na Kostelním náměstí proběhne autorské čtení regionálního autora Miloše Hromádky. Na Mírovém náměstí by také měl proběhnout Den u souseda – tedy přátelské klání mezi městy Broumov a Nowa Ruda I, jež se po poledni přesune na Kostelní náměstí. Celé dopoledne též budou na Mírovém náměstí k vidění historické vozy značky Jaguar.

Komorní prostor Kostelního náměstí ožije po poledni. Až do 14 hodin bude zpřístupněna nově zrekonstruovaná freska v kostele sv. Petra a Pavla, která byla slavnostně odhalena 8. září. Své místo na Kostelním náměstí najdou také obrazy výtvarnice Emmy Wagnerové.

V parku Alejka proběhne mezi 13 a 15 hodinou taneční vystoupení dětí z Kladské, které nacvičily v rámci projektu OnStage a hudební vystoupení Dua Bronx. Na místě bude také možné diskutovat a vyptávat se na všechno, co souvisí s kandidaturou Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028.

Schrollův park přivítá s tvořivým programem všechny děti a jejich rodiče. Program v parku si vzaly na starost Ulita Broumov, ZUŠ Broumov a Prima Jazz Band a Eva Kroupová s Písničkami z broumovského dolíku. Rodiny se tedy mohou těšit na tvořivé dílny, divadelní improvizaci, hudbu, soutěže a hry.

Akce Zažít město jinak se koná již mnoho let v mnoha městech po celém Česku. Spolu s organizací Automat ji pořádají v každém městě místní organizace, které chtějí oživit veřejný prostor a vytvořit příjemnou sousedskou atmosféru. Bývá zvykem, že určité části města jsou zavřené pro automobily a že se do akce může zapojit každý, kdo má chuť. Jedno ze sousedských setkání, kde bude možné si poHOFět, je připraveno třeba na dvorku u Novotných (za sídlem agentury E.D.A.), na plácku za kostelem sv. Václava a kdo ví, možná samovolně vzniknou i další místa. Přineste si tedy židle, deky, hry… přiveďte rodinu, psy i kočky a pojďte si společně s vašimi sousedy užít Broumov jinak!

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)