Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Aktivní čtenáři jsou nejlepší zpětnou vazbou

Michaela Plchová, foto archiv M. Lelkové

Pátek, 27. května 2022

Aktivní čtenáři jsou nejlepší zpětnou vazbou

V Páteční štafetě dnes odpovídá Marta Lelková, vedoucí Městské knihovny v Broumově, která byla minulý týden oslovena Janou Cónovou.

Jana Cónová: Zeptala bych se paní Marty Lelkové, vedoucí Městské knihovny v Broumově, jak to výhledově vypadá se stěhováním knihovny do nových prostor? A jak se na to těší knihovnický tým?

Marta Lelková: Stěhování knihovny je zatím v nedohlednu. Momentálně jsme ve stadiu zpracovávání projektové dokumentace. Oproti plánovanému umístění knihovny v budově bývalé pošty došlo ke změně a knihovna se v tuto chvíli plánuje umístit do budovy na Opočenského ulici č. 33 do pater nad jídelnou. Uvidíme, jak se projektantům povede v těchto prostorách knihovnu vymyslet. Jisté je, že to není snadný úkol, protože prostor je nějak předem daný, a navíc knihovna se bude o vstupní prostory dělit s jídelnou. Dalším ještě náročnějším krokem bude s výsledným projektem uspět při ucházení se o dotaci na rekonstrukci knihovny. Pokud se nepovede získat dotaci, nebudou ani nové prostory pro knihovnu.

Co se týká těšení se na nové prostory u knihovnického týmu, musím říct, že všichni už zažili tolik plánů na novou knihovnu, že zůstávají stát nohama na zemi a tiše doufají, že se to jednou povede. Spíše naši čtenáři jsou nedočkaví a často se ptají, kdy se už budeme stěhovat. Moc bych jim přála mít krásnou bezbariérovou knihovnu.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

V tomto týdnu jsme obdrželi dopis z Knihovny města Hradce Králové, ve kterém stálo, že naše čtenářka Dana Valešová se stala vítězkou krajské soutěže „Čtenář roku 2021“. Do soutěže byla Městskou knihovnou v Broumově nominována jako čtenářka s největším počtem výpůjček (410 výpůjček za uplynulý rok). Máme ohromnou radost, že v Broumově máme takové aktivní čtenáře. Je to ta nejlepší zpětná vazba na naši práci.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Když se jedná o návštěvu „knihovnickou“, vždy je vezmu na prohlídku Broumovského kláštera a klášterní knihovny. Většinou znají tyto prostory z časů před rekonstrukcí a jsou velice překvapeni, jak se to v čase proměnilo.

Pokud je to návštěva soukromá, tak volím spíše přírodu – Adršpašské nebo Teplické skály, Hvězdu, Ostaš, rozhlednu Čáp… Máme kolem sebe množství krásných míst, někdy je těžké vybrat to nejzajímavější.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Momentálně jsou to dvě knihy: Jak se žije u Wohllebenů – inspirativní kniha o samozásobitelství, a kniha Jak vyprávět příběhy dětem – odborná publikace o pravidlech a metodách intuitivního vyprávění příběhů. Vypravěčství je jedním z nejúčinnějších nástrojů pro získání a udržení pozornosti u posluchačů a je jedno, jestli je posluchačem dítě, nebo dospělý.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Zeptala bych se pana Karla Franzeho, vedoucího Muzea Broumovska, jak se k práci v Muzeu Broumovska dostal, co ho na jeho práci nejvíce baví, a naopak nejvíc štve.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)