Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Broumovsko bych si přál o něco živější

Michaela Plchová, foto archiv P. Valáška

Pátek, 16. září 2022

Broumovsko bych si přál o něco živější

V Páteční štafetě odpovídá manažer obchodního řetězce a rodák z Broumovska Přemek Valášek.

Eva Dittrichová: Nejdříve jsem si stanovila otázku: „Jak vidíš Broumov za 20let.“ Poté jsem hledala, koho bych se zeptala a z řádky jmen, která splňovala moje kritéria, na mě vyskočilo jméno člověka, jenž by mohl mít vizi, sílu a vůli cokoli realizovat, a tak se ptám Přemka Valáška.

 

Přemek Valášek: Ahoj Evo, doufám, že Broumov a Broumovsko bude za 20 let stejně úchvatné a krásné jako je dnes. Přál bych si však, aby se stalo mnohem živější a atraktivnější. Přál bych si, aby se mladí lidé po studiích dívali na Broumovsko jako na místo, kam se rádi vrátí, kde budou mít příležitost uplatnit jejich nabyté zkušenosti a vzdělání ať už v zaměstnání nebo vlastním podnikání. Přál bych si, aby lidé nemuseli dojíždět za zubařem 80 kilometrů, abychom tu měli dostatek pediatrů a lékařů specialistů. Přál bych si, aby bylo Broumovsko plné kaváren, restaurací, plné aktivit a sportovního vyžití, plné obchodů a služeb. V kultuře se to tu evidentně povedlo, za což patří můj velký dík a obdiv všem, kteří na tom mají svůj podíl. Myslím, že to byla velká dřina, ale o tom to je.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?  

Co mě opravdu potěšilo, a hlavně velice překvapilo, byly koncerty skupin Čechomor a Olympic na Koupálu Janovičky. Nikdy by mě nenapadlo, že takové velikány uvidím na vlastní oči na Janovičkách! Lidé, kteří za tím stojí, jsou přesně ti, kteří na Broumovsko přinášejí život.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?  

Návštěvu bych určitě nejprve pozval k nám do Vily Kateřiny na něco dobrého k jídlu a pití. Teď v sezóně bych určitě nedoporučil Adršpach nebo Teplice nad Metují, odkud se k nám do penzionu vrací lidé otrávení davy lidí. Rozhodně bych je raději poslal do Broumovských stěn nebo na Ostaš. Obě místa jsou krásná a i dnes, kdy tu máme plno turistů, si je může člověk v klidu a nerušeně užít.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku? 

Musím se přiznat, že Čapka ani Hemingwaye u mě na stolku nenajdete. Za poslední dobu jsem přečetl pár odborných publikací o chovu včel, na který se chystám. Jinak ale raději vezmu kladivo, vrtačku a jdu něco budovat. Je to pro mě velký relax od pracovního shonu.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Velice rád bych položil otázku Janě Králové, starostce Heřmánkovic, které si velice vážím za její práci v komunální politice a která – podle mého názoru – odvedla velký kus práce pro rozvoj Heřmánkovic. Jano, blíží se nám komunální volby, moje otázka tedy zní: Co bys ze svých dlouholetých zkušeností poradila nově zvolenému starostovi Broumova jako první a nejdůležitější?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)