Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Být starostkou je zajímavá a barevná práce

Michaela Plchová, foto archiv P. Jarešové

Pátek, 21. dubna 2023

Být starostkou je zajímavá a barevná práce

V Páteční štafetě odpovídá Pavlína Jarešová, starostka Meziměstí.

Kateřina Ostradecká: Jak se Vám líbí v roli starostky?

Pavlína Jarešová: V roli starostky se mi líbí, jsem v ní ještě čerstvě. Je to moje první období, takže mám za sebou teprve půl roku. I tak musím říci, že čas letí jako bláznivý a za jeden den se toho stane jako za týden. Práce starostky je náročná, je to neustálý sběr a vyhodnocování informací, aby se člověk mohl rozhodnout ne pro své dobro, ale pro dobro našeho města a jeho obyvatel. Přes to všechno je to ale také strašně zajímavá a, jak ráda říkám, barevná práce. Prostě je třeba vědět od všeho trochu a snažit se vědět víc. Nejvíce mě naplňuje setkávání s občany a povídání si s nimi o tom, co je těší, či tíží, často z těchto hovorů získávám inspiraci pro své další kroky. Poznávání nových zajímavých lidí na různých akcích i seminářích či přednáškách mě obohacuje.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Vyjádření od ČEZu, že můžeme připojit solární elektrárny, které plánujeme na střeše Městského úřadu, Hasičské zbrojnice a školce ve Vižňově. Na toto vyjádření jsme čekali docela dlouho a konečně můžeme činit další kroky. Přála bych si, aby nám dopadla dotace a mohli jsme začít se stavbou.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Na to není jednoduchá odpověď, ale určitě do přírody… Moje oblíbená trasa je vlakem z Meziměstí do Teplic nad Metují na hlavní nádraží, odtud na rozhlednu Čáp v Teplických skalách, a pak po zelené přes Kraví horu a Lokomotivu zpět do Teplic nad Metují. Pokud by bylo méně času, ráda bych své hosty vzala na rozhlednu na Ruprechtickém Špičáku. A na dobrý oběd nebo večeři do Meziměstí ke Švejkovi.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Dokonale mě uspávají zákony, nejraději si před spaním čtu v zákoníku práce a teď i zákonu o obcích. Nová knížka, kterou jsem si koupila teprve minulý týden a na noční stolek se teprve chystá, má název BROUCI od pana Jiřího Zahradníka a Květoslava Híska – jsou v ní nádherné fotografie i kresby jednotlivých brouků a samozřejmě i zajímavá fakta z jejich života.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Ráda bych se zeptala paní Lucie Václavkové, fotografky z Meziměstí, jakou svou fotografii má nejraději a co ji k fotografování přivedlo.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)