Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Cestování po světě doháním čtením

Michaela Plchová, foto archiv J. Cónové

Pátek, 20. května 2022

Cestování po světě doháním čtením

V Páteční štafetě odpovídá Jana Cónová z broumovského Informačního centra. Štafetu převzala od Ondřeje Marka.

Ondřej Marek: Zeptal bych se paní Jany Cónové z broumovského „íčka“, jak se jí líbí práce v redakci Broumovských novin a co pro ni bylo, jako pro novopečenou redaktorku, nejtěžší.

Jana Cónová: Děkuji za otázku. Předně musím říci, že na redakční práci nejsem sama, ale mám kolegyni Janu Lacinu Jenkovou z Městské knihovny Broumov, se kterou se momentálně graficky vzděláváme, jak jen to jde. Ani jedna z nás nemá v tomto oboru zkušenosti, a tak máme za zády grafika Michala Čepelku, který nám dává rady a dvě poslední čísla novin graficky zpracoval a dodal jim také nový moderní vzhled. Dalo by se říci, že jsme na začátku, a proto je asi předčasné hodnotit, co je na této pracovní výzvě nejtěžší. Každopádně zatím cítíme tíhu časového presu při finálním zpracování novin, protože na sazbu nového čísla je vždy pouze pár dní, příspěvků je hodně a chybí nám rutinní zručnost a rychlost. Mohou se vyskytnout nepřesnosti nebo chyby, které jsou pro nás nesmírně poučné, čtenáře však prosíme tímto o shovívavost.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Snažím se radovat z drobných obyčejných věcí všedních dní. Stačí mi, že svítí sluníčko, zpívají ptáci, všechno se zelená a kvete, těší mě setkávání s příjemnými lidmi...

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Návštěvám vyměřuji výlety podle věku a fyzické zdatnosti – asi pracovní deformace?! Pro návštěvy volím oblíbenou klasiku – Broumovské stěny. Méně zdatné většinou okouzlí Hvězda s restaurací a výhledem, zdatnější ráda vyženu třeba na Korunu.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Kavárna v Kodani od Julie Caplinové. Je to jedna z moderní cestovatelské série knížek, každý příběh se odehrává v jiné zemi. Doháním tak cestování po světě. Tento díl je mi obzvlášť blízký, vypráví o dánském hygge stylu života, který je pro mě velmi inspirující.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Zeptala bych se paní Marty Lelkové, vedoucí Městské knihovny Broumov, jak to výhledově vypadá se stěhováním knihovny do nových prostor? A jak se na to těší knihovnický tým?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)