Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Chceme podpořit rozvoj turismu v kraji

Michaela Mašková, foto archiv V. Svobody

Pátek, 26. ledna 2024

Chceme podpořit rozvoj turismu v kraji

V Páteční štafetě odpovídá Václav Svoboda, který se – spolu s dalšími – věnuje kultivaci rybníka v Meziměstí.

Bronislav Kujal: Zeptal bych se mého kamaráda Václava Svobody z Meziměstí, kdy si myslí, že bude mít dokončený projekt kultivace rybníku v Meziměstí?

Václav Svoboda: V Meziměstí u zámeckého rybníka budujeme volnočasový park, který bude sloužit nejen účelům odpočinku, posezení u vody, relaxu pro širokou veřejnost, ale také poskytovat možnost zakempovat se stanem, karavanem nebo si pronajmout chatku. Myšlenkou celého projektu je podpořit rozvoj turismu v našem kraji a nabídnout větší poznání regionu. Představu o tomto místě jsem měl již před 26 lety, ale ne vždy jde všechno hned. Ale jak říká jeden můj známý „Můžeš o něčem spousty let snít, vyprávět, ale pak přijde čas, kdy už to musíš dát.“.

Čeká nás zde ještě spoustu práce, avšak v současné době už okolí rybníku navštěvuje mnoho lidí a je moc hezké, když někdo přijde a řekne „Bylo nám tu příjemně“, to dodá člověku vítr do plachet! Předpokládáme, že ukončení nejdůležitějších prací pro funkčnost celého areálu, bude v roce 2025. Avšak toto hezké místo vybízí ke kreativitě a nápadů bude určitě ještě dost, takže do nekonečna.

 

Co Vás těší na životě na Broumovsku?          

Vždy, když se vracím z cest, přehoupnu se přes Pasa a rozprostře se přede mnou pohled na náš kraj, řeknu si: „Tady jsem doma.“ Jelikož jsem se zde narodil a mám to tu rád.

 

Jaký je Váš největší kulturní zážitek v poslední době (může být kniha, CD, koncert, výstava…).

Mám rád, když se zde lidé sejdou při jakékoli akci, popovídají, odnesou si zážitek a neizolují se na sociálních sítích. Poklona každému, kdo v našem kraji věnuje svůj čas k pořádání kulturních akcí a setkání.

 

Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo, a pokud nám prozradíte, i Váš největší jídelní prohřešek?

Mé nejoblíbenější jídlo je kyselo, které mi už jako malému klukovi vařila moje babička. A vždy se na něj těším, protože to patřilo k mému dětství.

Před pár lety jsem byl pozván na propagační akci do Tatry Kopřivnice, kde byl samozřejmě i večerní raut. Bylo tam vše tak dobré, že jsem musel neustále ochutnávat. Na konci večera, když jsem už byl na hotelovém pokoji a ležel jak mátoha v posteli, položil jsem si otázku: „Chtěl jsem se zabít jídlem?“.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Chtěl bych oslovit Věru Prokopovou, místostarostku města Teplice nad Metují, jak vidí budoucnost a rozvoj města. Věřím, že to není snadný úkol s ohledem na to, že se jedná o město s největší rozlohou v našem regionu.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)