Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Dětí, které se chtějí hýbat, je spoustu

Michaela Plchová, foto archiv K. Šretrové

Pátek, 22. dubna 2022

Dětí, které se chtějí hýbat, je spoustu

V Páteční štafetě odpovídá paní Kristýna Šretrová, která vede v Adršpachu sportovní klub pro děti. Jejich nadšení pro pohyb si nemůže vynachválit.

Karolína Gottsteinová: Zeptala bych se paní Kristýny Šretrové, která rozjela v Adršpachu pro děti sportovní klub. Ten je především zaměřen na běžkařské lyžování. Kristýno, bylo těžké rozjet nový sportovní klub? Jaký byl (je) o klub zájem? Kdo ti nejvíce pomohl při zakládání? (obec, kraj, Naše Broumovsko, MASka…) Vím, že většina aktivit sportovního kroužku probíhá venku. Kam chodíte nejčastěji a kde se to dětem nejvíce líbí?

 

Kristýna Šretrová: Rozjet klub těžké nebylo, u nás v Adršpachu a v okolí je spousta nadšených dětí i rodičů, kteří jsou rádi, že se děti pravidelně a smysluplně hýbou... Tedy aspoň si to myslím. Pravidelně fungujeme od srpna 2021 a pěkně si to užíváme.

V klubu máme přihlášených 22 dětí mladšího školního věku (6 – 11let), které dochází na tréninky a účastní se závodů. Ptali se rodiče mladších dětí, ale zatím není v našich silách realizovat vhodné tréninky pro širší věkové rozpětí tak, aby byly děti vedeny ke sportu zdravě a systematicky. Doufáme, že rozhýbeme i rodiče, aby se do akcí víc zapojili.

Při zakládání klubu mi nejvíc pomohla rodina. Můj partner mě velmi podpořil. Do června 2021 jsem trénovala starší žactvo v Polici nad Metují. Bylo to velmi náročné vše logisticky a časově skloubit, tak si myslel, že to bude klidnější… S administrativou pomohla partnerova maminka a na tréninzích tvoříme duo s mojí sestrou Lenkou Šretrovou. Pokud vezmu finanční podporu, tak jednoznačně obec Adršpach, díky které jsme mohli nakoupit servisní materiál, tréninkové pomůcky, odměny apod.

Místa sportovních aktivit střídáme. Je rozdíl, když trénujeme na suchu, nebo na běžkách. Myslím, že nejvíc si děti užívaly obratnostní běžkařské tréninky na „našem Krčmovském ledovci“. Rádi běhají a hrají hry ve skalách, ale i řádí a posilují v tělocvičně. Děti jsou skvělé, mám pocit, že se jim líbí všude. Teď v dubnovém „tréninkovém volnu“, jsme byli i v Polsku v bazénu, tak to byly super nadšené.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Slunečné dny a odrozená jehňata u nás doma na farmě…

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Asi bych je vzala na „Bišík“ a okolí nebo Jestřebí hory, to jsou moje srdeční záležitosti už z dětství.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Noční stolek nemám, když se chci dostat do postele, musím překonat 2m do výšky bez žebříku. Na knížky mi, bohužel, nezbývá moc času. Občas se mi daří číst články o historii a zločinech, jsem vášnivý badatel a „zločinožrout“.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Zeptala bych se paní Kateřiny Boučkové, která pracuje v polické knihovně a pořádá různé debaty apod. Jaká je v současnosti čtenářská gramotnost, nejen u dětí? Jakou knížku/y by doporučila dětem mladšího školního, které čtení moc neláká? A zda chystá nějakou zajímavou akci?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)