Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Eden pojede dál na svých vlnách

Michaela Mašková, foto archiv S. Pitaše

Pátek, 27. října 2023

Eden pojede dál na svých vlnách

V Páteční štafetě odpovídá Stanislav Pitaš, rocker, disident a provozovatel Undergroundového klubu Eden.

Jiří Martinec: Zeptal bych Standy Pitaše, jak to vidí s dalším fungováním klubu Eden a nezávislou kulturou na Broumovsku vůbec?

Undergroundový klub Eden má za sebou osmou sezónu a pomalu připravuje program na příští ro(c)k. Například na MDŽ v klubu zahraje DAVID ELLEFSON BAND. David je spoluzakladatel thrashmetalové skupiny Megadeth v roce 1983 v Los Angeles v Kalifornii. Původně jsem myslel, že v klubu skončím, že přijdou noví mladší sekáči a že vdechnou Edenu nový život, ale to jsem byl hodně naivní. Tlak ze strany návštěvníků Edenu byl enormní a částečně i pochopitelný. Zdá se, že v Edenu i umřu. Takže Eden pojede dál na svých vlnách, ale s omezeným programem. Už nebude 16 či 18 akcí s celkovými náklady přes milion korun. Potřebuji podstoupit nějaké lékařské zákroky, vypnout a restartovat se. 

 

Co Vás v poslední době potěšilo?  

Potěšilo mě, že jsem se dožil, na rozdíl od Jirky, starobního důchodu, a nemusím tedy řešit, jak se uživit. Důchod mám dobrý a musím říct, že jsem se neměl nikdy tak dobře jako teď. Takže mě neuvidíte demonstrovat a vykřikovat trapné požadavky za odvolání vlády. Kéž by ta Fialova bída trvala déle. 

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Návštěvy máme v Šonově neustále a takřka všem říkám, aby nejezdili do Adršpachu, že je to marné. Doporučuji jim samozřejmě klub Eden, Ostaš, klášter a klášterní zahradu. Za zhlédnutí stojí koupaliště na Janovičkách, místní cyklotrasy, Fabrika na zážitky v Meziměstí a krásná příroda.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Dočetl jsem Feťáka od W. S. Burroughse a nyní jsem začal číst Zpívej pozpátku a plač od Marka Lanegana. Nic pro slabé povahy. Mám rád i jeho hudbu.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Rád bych se zeptal vedoucí Technických služeb paní Hejnišové, proč letos při pořádání akce Free World Broumov vyžadovala povolení Zvláštního užívání místní komunikace a celou věc předala k Přestupkové komisi, když u předchozích tří ročníků nevyžadovala vůbec nic?  A proč chtěla, abych případné otevření veřejných WC platil já?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)