Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Jsem rád, že držíme vysoký standard závodu

Michaela Plchová, foto Jan Kopřiva

Pátek, 20. ledna 2023

Jsem rád, že držíme vysoký standard závodu

Vášnivý cyklista, horolezec a organizátor cyklistických i běžeckých závodů Tomáš Čada v Páteční štafetě.

Jaromír Jirka: Mám rád horské kolo a pokud mi čas a síly stačí, tak se na něm snažím jezdit. Mezi cyklisty mám po celé republice řadu přátel a když před nimi řeknu, že jsem z Broumovska, automaticky si za rovnítko dávají Rallye Sudety. Proto bych se zeptal Tomáše Čady, jakou má představu o dalším vývoji tohoto závodu, případně jestli je ještě prostor pro další zvedání pořadatelské laťky.

Tomáš Čada: Maraton horských kol Rallye Sudety odstartuje letos 9. září z teplického náměstí už po devětadvacáté a pravdou je, že bych ho sice rád někam posunul, ale se současným pořadatelským týmem, rozpočtem a počtem startujících jsme rádi, že držíme už tak dost vysoký standard závodu. V současnosti jsme bez titulárního partnera, kterého po třech letech opět hledáme, ale věřím, že to nějak zvládneme a za rok společně oslavíme 30 let se vší parádou. Dokonce uvažujeme o tom, že bychom k tomuto výročí vydali knížku o historii závodu. Nyní mě ale plně zaměstnává schvalovací proces celoročně značené trati se Správou CHKO.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Radost mám z toho, že se po devítileté přestávce v neděli 21. května uskuteční 10. ročník silničního cyklomaratonu Sudety Tour, který jsme pořádali v letech 2005–2013. Místo startu a cíle se přesune z Teplic nad Metují do Broumova a pořadatelem bude Josef Říha z CK Pardubice, který získal práva na pořádání závodu od SK Redpoint team. Závod se uskuteční s podporou města Broumov a s pomocí obcí, kterými trať povede, včetně polského Radkówa.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal

Záleží na tom, na jak dlouho by návštěva přijela, protože tady to je na delší dobu… Určitě bych je vzal do Teplicko – adršpašských skal se zastávkou na kafe, pivo a pizzu v Qádru, na Ostaš s občerstvením U Malíka, do Broumovských stěn s návštěvou restaurace na Hvězdě, nebo na Bor a Hejšovinu s obědem v Machovské Lhotě U Lidmanů. Za kulturou bych je poslal do broumovského kláštera, a kdyby to vyšlo, tak večer na koncert do undergroundového klubu Eden či vernéřovického Soulkostela.  

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

V posteli nečtu, ale místo televize si večer radši otevřu knížku. Mohu říct, že pohled na život mi změnily Čtyři dohody od Dona Miguela Ruize, které mám vždy po ruce, protože je můžu číst vícekrát a pokaždé tam najdu něco nového. Mou poslední přečtenou knížkou je První dotek – styk s nekonečnem od Jaroslava Duška a Pavlíny Brzákové a čerstvě mám rozečtenou knížku Cesta šamana, kterou napsal Hernán Huarache Mamani.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Hlavním poslání námi pořádaného MTB maratonu Rallye Sudety je propagace regionu, a proto mě zajímá koncepce turistického produktu Bike resort Broumovsko a názor ředitele Společnosti pro destinační management Broumovska Davida Dudy, jak do ní náš závod zapadá a jestli ho bude i nadále podporovat.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)