Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Každý máme větší vliv, než si myslíme

Michaela Plchová, foto archiv L. Betášové

Pátek, 2. září 2022

Každý máme větší vliv, než si myslíme

V Páteční štafetě odpovídá Libuše Betášová, studentka Gymnázia Broumov.

Ptá se Marie Šafářová: Ráda bych se zeptala svojí spolužačky a kamarádky Libušky Betášové, jak by zhodnotila výuku na Gymnáziu Broumov a také celé Broumovsko, zda by něco změnila, kdyby mohla, případně co… Libuška je velice inteligentní a všímavá a já si myslím, že zrovna ona by měla dostat prostor.

 

Libuše Betášová: Téma školy a výuky mě upřímně celkem zaskočilo a vrátilo do reality, jelikož jsem měla pocit (jako každý rok), že prázdniny ještě dlouho neskončí. 

Když se ohlédnu za minulým školním rokem, z výuky se mi vybaví především nové zkušenosti a dobré vzpomínky. Přes některé nedostatky hodnotím výuku na našem gymnáziu kladně. Už jen díky osobnímu přístupu učitelů, který může potvrdit snad každý, kdo na gymnáziu studoval. Tím však nemyslím, že máme přehlížet nedorozumění či nesnáze jakéhokoli typu. Naopak je obohacující se o problémech bavit a pracovat v rámci možností na všem, co lze vylepšit. I když takový proces může být únavný a náročný, jsem si jistá, že naše škola nás vede správným směrem a učí nás řešit obtížné situace nejen během výuky, ale i v životě.

A co se týče Broumovska, myslím, že je to téma spíš na diskuzi než na krátký článek. Stále je co měnit a zdokonalovat. Jsem však přesvědčená, že každý máme mnohem větší vliv, než si možná uvědomujeme. Takže stačí začít tím, že se budeme zdravit na ulici, chovat se slušně a každý se sám za sebe zamyslíme, čím bychom mohli přispět, aby se nám tu žilo příjemně.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

V poslední době mě potěšila spousta věcí. V létě a o prázdninách, kdy je tolik příležitostí zažít něco nového a zároveň prostor věnovat se věcem, na které si člověk během roku nenajde čas, se snažím užít si každou minutu. Neuvěřitelně mi udělal radost a pozitivně naladil týdenní výlet v cizině s lidmi, kterých si upřímně vážím. Na takové zážitky asi nikdy nezapomenu.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Záleží na tom, o jakou návštěvu by šlo. Jestli by se jednalo o sportovně zaměřený výlet, nebo delší pobyt. Kouzelných míst i památek je tu nespočet a mnoho už jich bylo jmenováno. Kdyby za mnou přijela návštěva, tak bych ji vzala na místo, které bych považovala za vhodné podle jejích preferencí. To je na Broumovsku skvělé. Nabízí se zde spousta možností pro každého. Jestli si ale odsud každý odnese něco společného, tak je to (alespoň z mé zkušenosti) hluboký dojem z atmosféry, kterou toto historií a osudy protknuté místo nese. Broumovsko zaručeně není pro každého, ale zpravidla každý, komu se zde líbí, sem rád znovu zavítá. 

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Právě mám rozečtené dvě knížky – Jákobův pokoj od mé oblíbené spisovatelky Virginie Woolf a L’insoutenable légèreté de l’être (Nesnesitelná lehkost bytí, pozn. redakce) od Milana Kundery.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala? 

Chtěla bych se zeptat Evy Dittrichové, jak se jí žije na Broumovsku a jestli bude letos na podzim zase sázet stromy?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)