Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Kubb spojuje lidi

Michaela Mašková, foto archiv J. Martince

Pátek, 5. dubna 2024

Kubb spojuje lidi

V Páteční štafetě odpovídá Josef Martinec, který vede sportovní KUBB Klub Police nad Metují.

Petr Scholz: Zeptal bych se Josefa Martince, který velmi zdařile zavedl a propaguje netradiční sport pod názvem KUBB a je šéfem KUBB Klub Police. Jak se připravujete na Mistrovství Evropy v KUBBU, které se uskuteční v Hradci Králové a budou nějaké turnaje v Polici nad Metují? 

Josef Martinec: Krásný dobrý dem všem. Nejprve bych podekoval Petrovi za předání kubbového kolíku a dále za to, co dělá pro Spartak, Turisty ale i pro nás. Jelikož naše Česká Kubb Asociace (ČKA) pořádá ve dnech 5.-7. 7. 2024 v Šimkových sadech v Hradci Králové Mistrovství Evropy v KUBBU 2024, ani my u toho nemůžeme chybět. Vyrábíme malou část doplňků a má osoba je součástí pořádání. Naše ČKA je členem Evropské Kubb asociace od loňského roku a nyní čítá 8 členů. Příští rok se rozrosteme o další čtyři státy. Čeká nás největší ME v historii s podporou hlavního patriota Mycomedica, 140 hřišť, přes 100 trojic, okolo 300 hráčů, kteří patří k evropské špičce. Zúčastnit se může každý, neboť v rámci ME myslíme i na začátečníky. Pro ty je určen Frash-man-Cup a kdy jindy začít než na ME! Ve světě je kubb velmi oblíbenou hrou, která ctí slogan KUBB SPOJUJE LIDI! Kubbová komunita je otevřená, tolerantní a každý je vítán. Ani není třeba rozhodčí, neboť vše je v duchu fair play. Více lze nalézt na Facebooku či Instagramu Česká Kubb Asociace.

A jaké máme plány na tento rok? Trénovat a chystat se na sezónu, v které nás čeká okolo deseti turnajů. Letos jsme pořádali 10. 2. Zimní turnaj dvojek v Suchém Dole. Nyní jsme v přípravě na Pejskar Cup, který bude 22. 6. na hřišti TJ Spartak v Polici nad Metují. Pak důležité ME, dále Mistrovství ČR a v září k nám do Suchého Dolu zavítá Mistrovství ČR žen. Tak doufám, že se naše holky zmáčknou. Asi to tak špatně nehrajeme, neboť máme v republice, a nejen v republice, velmi dobré výkony. Náš hráč David Vlček získal zlatou medaili z Německa v 6V6. Dále bych pozval na odhalení naší kubbové plastiky, termín bude teprve určen a samozřejmě ji odhalí vyhotovitel, náš člen Michal Dvořáček. Moje odpověď byla dlouhá, ale i hry jsou někdy dlouhé. Děkuji     

 

Co Vás těší na životě na Broumovsku?

Tento kout je opravdu výjimečný. Krásná příroda za humny, dobří přátelé a nudit se tu nedá. Tím pádem palec hore. 

 

Jaký je Váš největší kulturní zážitek v poslední době (může být kniha, CD, koncert, výstava…)?

Samozřejmě kubbové turnaje hlavně ve Švýcarsku, které jsou top. Ale na co stále vzpomínám, byl neskutečný koncert JANIS JOPLIN revival od italské interpretky v broumovském Edenu. Bomba! 

 

Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo, a pokud nám prozradíte, i Váš největší jídelní prohřešek?

No, vím stoprocentně, že rýže a těstoviny mě nezasytí. Ne, že bych to nesnědl, ale knedlík a kus masa je prostě super. Jednou jsem prohřešil také s knedlíky, a to s kamarádem Honzou H., kdy jsme se při oběde vsadili, kdo dá víc knedlíků se svíčkovou. Nakonec jsme vyhráli oba a bolo toho vela, cca 20 plus…

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Štafetu bych předal Jardovi Tomášovi, který převzal zahradní restauraci Vražedné pobřeží, s níž jsem byl hodně spjatý. Ptám se Tě, Jardo, co plánuješ na letošní sezónu a co tě přimělo pustit se do restaurace?

 

Pozn. redakce: Zajímá vás, co je to kubb? Mrkněte na wiki.

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)