Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Mám inspiraci ve zdejších lidech

Michaela Mašková, foto archiv P. Scholze

Pátek, 29. března 2024

Mám inspiraci ve zdejších lidech

V Páteční štafetě odpovídá Petr Scholz, předseda Spartaku Police nad Metují a také organizátor turistických akcí.

Jaroslav Souček: Zeptal bych se Petra Scholze, který nejen že je aktivním členem divadelního spolku Kolár, ale je také předsedou Spartaku Police a spolupořadatelem známých polických turistických akcí. A tak se ptám: „Petře, co polický Spartak, poličtí turisté, jak se vám v Polici žije a co plánujete a chystáte?“

Petr Scholz: Zdravím Tě, Jardo. Předem díky za předání štafetového kolíku. Ptáš se na Spartak Police, který je dlouhá léta nedílnou součástí polického dění. Především začala fotbalová sezóna, a tak se díky špatnému počasí hádáme, zda hrát na umělé trávě například v Náchodě, anebo riskovat a hrát na našem domácím pažitu a doufat, že trávník se moc nezničí. Začíná na něm hrát osm týmů… Jinak celý rok naše cvičitelky organizují pravidelné cvičení nejen pro ženy, které je dost využívané. No a Klub přátel turistiky připravuje 47. ročník Polického vandru, který se uskuteční 18. 5. 2024.

 

Co Vás těší na životě na Broumovsku?

Těší mě to, že žiji v Polici nad Metují, ve které žili a žijí lidé, kteří mě inspirovali a inspirují.

 

Jaký je Váš největší kulturní zážitek v poslední době (může být kniha, CD, koncert, výstava…)?

Po dlouhých letech muzicírování a ochotničení jsem zvyklý stát na podiu nebo na jevišti. Proto být na koncertě nebo v divadle jako posluchač anebo jako divák, není pro mě ideální stav. A jelikož jsem přesvědčen, že v muzice se to nejlepší složilo v 60. až 80. letech, tak poslouchám rockovou muziku v klidu doma. Zároveň mě hodně baví pouliční muzikanti a „kejklíři“, které sleduji na různých sociálních sítích. Jejich muzikantské a divadelní schopnosti mě velmi baví. K tomu se ještě dávám videa ze skotských a irských klubů, kde jsou zachyceny koncerty věhlasných i místních kapel. Úžasná atmosféra! Tak to jsou moje největší kulturní zážitky. A aktuálně mě potěšilo vydání sbírek básní Miroslava Ptáčka, se kterým jsem toho docela dost prožil a který si vydání souboru svých skvělých veršů zasloužil.

 

Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo, a pokud nám prozradíte, i Váš největší jídelní prohřešek?

Moje matka neuměla svíčkovou. Zato však dělala úžasnou specialitu, které říkala vepřové na hořčici. A od té doby se traduje můj největší prohřešek. Přežírání. Ne přejídání, ale přežírání.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Zeptal bych se Josefa Martince, který velmi zdařile zavedl a propaguje netradiční sport pod názvem KUBB a je šéfem KUBB Klub Police. Jak se připravujete na Mistrovství Evropy v KUBBU, které se uskuteční v Hradci Králové a budou nějaké turnaje v Polici nad Metují? 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)