Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Mám pocit, že feminismus je považován za sprosté slovo

Michaela Plchová, foto archiv K. Veselé

Pátek, 25. listopadu 2022

Mám pocit, že feminismus je považován za sprosté slovo

V Páteční štafetě odpovídá studentka Gymnázia Broumov Kristýna Veselá.

Petra Kultová: Ráda bych předala štafetu Kristýně Veselé, studentce Gymnázia Broumov a účastnici Posilovny sebe(vědomí). A ráda bych se jí zeptala: Kdybys mohla jako žena změnit jednu věc v Broumově (ať už na škole, nebo ve městě), jaká by to byla?

 

Kristýna Veselá: Moc děkuju za štafetu a za složitou, ale velmi zajímavou otázku. Jak už Petra zmínila, před nějakou dobou jsem se s kamarádkami zúčastnila kurzu Posilovna sebe(vědomí), který nás velmi příjemně překvapil. Kurz byl určený pro ženy od 18 do 30 let a věnoval se tématům manipulace, postavení žen ve společnosti a moderní sebeobrany. 

Proto kdybych mohla něco změnit přímo tady v Broumově, tak bych jako studentka a žena určitě uvítala, kdyby se tu vytvořil prostor pro organizaci takových kurzů. Podle mého názoru by mělo za vytvořením takového prostoru stát hlavně Město Broumov. Mohlo by se podílet na organizaci podobných akcí i tady v Broumově. Například kurzy moderní sebeobrany. Nejen, že díky nim vím, jak reagovat v nebezpečných situacích, ale také mi dodal větší odvahu a klid, když chodím sama večer po ulici. 

Umím si také představit zařazení takových témat do výuky na Gymnáziu Broumov. Například nějaká forma diskuse na téma postavení žen ve společnosti. Někdy mám pocit, že feminismus je považován za jakési sprosté slovo nebo přežitek, obzvlášť v menších městech jako je Broumov. Škola by proto mohla na toto téma vzdělávat nejen své studenty, ale také své učitele, protože to jsou právě oni, kteří ovlivňují a formují názory velké části mladých lidí v Broumově.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Denně mě těší spousta maličkostí, ale za poslední dobu nejvíc asi výlet do Barcelony, ze kterého jsem se vrátila před pár dny.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Určitě do přírody. První mě napadl Adršpach, ale moc ráda mám i výlety po Broumovských stěnách nebo na Ostaš. Mimo to se určitě nedá zapomenout na Broumovský klášter, spoustu nádherných kostelů nebo Koupálo na Janovičkách. 

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku

Už nějakou dobu čtu Základy tibetského buddhismu od spisovatelky Rebeccy McClen Novick, a co nejdříve bych se ráda začetla do knihy od Terezy Ramby DobroDruhům.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Ráda bych se zeptala paní učitelky Jitky Smolíkové, která byla na Gymnáziu Broumov první čtyři roky mojí třídní učitelkou. Její hodiny mě pokaždé inspirovaly a vždy jsem měla pocit, že se na ni můžu s čímkoliv obrátit. Ráda bych se jí proto zeptala, jaké očekávání měla od povolání učitelky, když studovala, a jak se tato očekávání časem měnila? 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)