Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Moje srdce bije v rytmu vzduchem chlazeného dvouválce

Michaela Mašková, foto archiv F. Brandy

Pátek, 29. prosince 2023

Moje srdce bije v rytmu vzduchem chlazeného dvouválce

V Páteční štafetě odpovídá Filip Branda, jehož vášní jsou malé fiátky.

Jana Slováková: Zeptala bych se Filipa Brandy, co ho přivedlo k vášni k malým fiátkům, které opravuje už spoustu let a vdechuje jim jejich kouzlo.

Filip Branda: Co mě přivedlo k malým fiátkům? Je to celkem jednoduché. Když jsem ve svých 18 letech úspěšně absolvoval autoškolu, samozřejmě jsem chtěl nějaké auto, ale neměl jsem moc peněz. Již delší dobu jsem měl vyhlídnutého malého polského fiátka, který byl v té době celkem levný, dostupný a když jsem ho poprvé viděl, hned jsem se do něj zamiloval. V té době ještě můj kamarád Honza s tímto fiátkem jezdil amatérské rallye závody, a tak jsem si řekl, že chci také. Od této doby se to se mnou veze, a jak řekl jeden můj dobrý známý: „Pane Brando, Vaše srdce bije v rytmu vzduchem chlazeného dvouválce.“ To naprosto vystihuje můj styl života. Jedná se však také o velice poruchové auto, které jsem musel neustále opravovat, což mě postupem času dovedlo až k celkovým renovacím. Jezdíme s těmito maličkými autíčky na dlouhé výlety nebo srazy. Má diagnóza je FIAT.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Již dlouhá léta spolupracuji s paní Janou Slovákovou, vedoucí psího útulku a pořádáme společně dobročinné běhy, díky nimž vyděláváme nějaké peníze pro opuštěné pejsky. Když jsme letos pořádali již tradiční Vánoční běh, sešlo se nás celkem 115 běžců. Udělalo mi to nesmírnou radost, protože zvednout lidi z gauče v době vánočních svátků je občas nadlidský úkol. Moc mě to potěšilo a těším se na další ročníky.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Já určitě na Janovičky. Sem jezdím relaxovat, koukat se do dáli a sledovat západ slunce.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku? 

Aktuálně mám rozečtenou knihu Spartan autorů Jeffa O'Connella a Joea De Sena, která mě neskutečně motivuje k mým sportovním cílům.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Kdybych se mohl kohokoli na cokoli optat, optal bych se Káti Šimkové oblastní vedoucí OVB Broumov, co ji neustále drží v jejím pracovním nasazení pomáhat lidem v oblasti finančního poradenství. Co je pro ni ten hlavní motor a také samozřejmě jaká místa má na Broumovsku nejradši.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)