Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Na naši malotřídku jsme právem hrdé

Michaela Plchová, foto archiv K. Gottsteinové

Pátek, 15. dubna 2022

Na naši malotřídku jsme právem hrdé

Páteční štafeta zůstává v Adršpachu. Na Velký pátek odpovídá paní Karolína Gottsteinová, ředitelka MŠ a ZŠ Adršpach.

Michal Kozár: Zeptal bych se jedné úžasné paní ředitelky jedné úžasné malotřídky – mám na mysli paní Karolínu Gottsteinovou, ředitelku ZŠ a MŠ Adršpach – na její profesní začátky i na současný stav, a na to, jak ji naplňuje její práce. Zda je hrdá na své žáčky, tak jako jsme hrdí my na ni. Ještě bych se Vás, paní ředitelko zeptal, jak to jde všechno dohromady stihnout? Jste rodič, managerka, účetní, učitelka, kuchařka, personalistka, zaměstnavatelka… Stojí Vám to vše za to?  

Děkuji za odpověď a za Váš obrovský přínos pro obec Adršpach a okolí. Děkuji.

 

Karolína Gottsteinová: Mé začátky v budování nové školy v Adršpachu nebyly úplně jednoduché. Má naivní představa, že přijdu a školu rozjedu plnou, byly liché. Krůček po krůčku se nám s Kristýnou Šretrovou podařilo rozjet krásnou malotřídní školu, na kterou jsme právem hrdé. Práce ředitelky malotřídní školy mne zcela pohltila, a i přes nemalé úskalí mne stále naplňuje.

Každý den začínáme s žáčky povídáním o tom, jak se máme. A velice mne těší, když denně slýchám, že se do školy těší. A ano, jsme na své žáky hrdé. Přijde mi, že máme nejhezčí a nejšikovnější děti v okolí (možná i v republice…).

Skloubení všech mých povinností není věru jednoduché, ale pracovat v tak pěkném prostředí, s prima lidmi a skvělými dětmi mi za to stojí.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Moc mne potěšilo, že mi na zahrádce vylezly cibulky jarních kytiček, které jsem sázela na podzim. A také mne potěšilo, že se do našeho jezírka vrátila ropucha.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Na Slavný, na Ostaš, na Hvězdu.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Básničky od Ivana Martina Jirouse – Magorské motlitby.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Zeptala bych se paní Kristýny Šretrové, která rozjela v Adršpachu pro děti sportovní klub. Ten je především zaměřen na běžkařské lyžování. Kristýno, bylo těžké rozjet nový sportovní klub? Jaký byl (je) o klub zájem? Kdo ti nejvíce pomohl při zakládání? (obec, kraj, Naše Broumovsko, MASka… ) Vím, že většina aktivit sportovního kroužku probíhá venku. Kam chodíte nejčastěji a kde se to dětem nejvíce líbí?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)