Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Návrat do Broumova až tak necítím

Michaela Mašková, foto archiv K. Hovjacky

Pátek, 13. října 2023

Návrat do Broumova až tak necítím

Páteční štafetě přichází tentokrát až z Kanady. Odpovídá v ní rodilá Broumovačka Klára Hovjacky, která zakotvila v kanadském Vancouveru.

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Andrea Šindelářová: Štafetu posílám dál směrem do Kanady pro rodilou Broumovačku Kláru Hovjacky. Klárko, protože vím, že se chystáš po 15 letech života ve Vancouveru vrátit do Česka, řekneš nám, proč se nechceš vrátit přímo do Broumova, přestože ho máš tolik ráda?

Klára Hovjacky: Je pravda, že o návratu do Česka uvažuji a je pravda že do Broumova ten návrat až tak necítím. Mám v Broumově rodiče, takže si do Broumova určitě nezavírám dveře. Mám pocit, že je mi Broumov už moc malý, jsem zvyklá s rodinou využívat hodně věcí z města. Broumov bohužel nenabízí krytý bazén, kryté kluziště, má jedno divadýlko, jeden park, kde se bojí polorozpadlé hřiště … Ale kdo ví, třeba se na stará kolena do Broumova vrátím najit tzv. vnitřní klid.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?  

Změnila jsem pracovní pozici. Místo pečovatelky v domově důchodců dělám teď především pečovatelku v terénu. Jsem z té práce vyloženě nadšená, nechápu, proč jsem to nezačala dělat už dávno. Jsem spokojená, a to se snad projevuje i na osobním životě.

Velkou vděčnost jsem prožívala několik dní zpátky. Byla jsem s mladší dcerou v parku u moře, procházeli jsme se po molu, nad vodu se ještě válela ranní mlha a slunko ji začínalo prosvěcovat. Absolutně nádherný pohled a třešničkou na dortu byli ranní tuleni na lovu, viděly jsme lovit minimálně čtyři.

  

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Návštěvu bych poslala na túru do skal a na oběd do Kovářovy kobyly. Za návštěvu určitě stojí klášter, prohlídka krásných barokních kostelů anebo cyklo projížďka po Broumovsku. Broumov je místem klidu, krásné přírody a procházek po okolí.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Leží mi tam povídky Marka Ebena a knížka Jana Krause Můj soukromý buzynes. U obou se strašně moc nasměju. Kraus mě baví svým černým humorem a Eben zase humorným pohledem na věc.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptala?

Ráda bych se zeptala Jiřího Martince: Jak se ti jeví podnikání na malém městě, jak vnímáš posun času a vývoj podnikání? Šel by si do toho „mít vlastní krám“ znovu? 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)