Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Nedostatek mladých fotbalistů trápí i ostatní města

Michaela Mašková, foto archiv L. Hanzlíka

Pátek, 29. září 2023

Nedostatek mladých fotbalistů trápí i ostatní města

V Páteční štafetě odpovídá Ladislav Hanzlík z TJ Slovanu Broumov.

Kamil Slezák: Zeptal bych se vedení TJ Slovanu Broumov, jestli je pravdou, že nám mladí fotbalisté (mladší dorost, starší dorost) utíkají do sousedních měst a obcí. Jestliže ano, co je příčinou?

Ladislav Hanzlík: Dobrý den, za poslední čtyři roky odešlo 14 kluků do Náchoda, 3 do Hradce Králové a jeden podepsal profesionální smlouvu ve Spartě Praha. Mladí fotbalisté odcházejí do Náchoda nebo Hradce, protože si zde mohou vyzkoušet vyšší soutěž, mohou se dále zlepšovat a my jsme rádi, že jsme jim pomohli v růstu. Města, která jsou rozlohou podobná nám, mají dorostenecké týmy spojené s dalšími městy jako například Dobruška/Opočno, Červený Kostelec/Náchod B, Česká Skalice/Babí. Nedostatek kluků trápí i ostatní města. My zde již třetím rokem nemáme dorost a tato situace nás trápí. Je však těžké tady dorostenecký tým vytvořit. Kluci v tomto věku (pokud nejsou na místním gymnáziu) odcházejí na střední školy a skloubit školu s fotbalem je občas složité. Navíc někteří v tomto věku s fotbalem i skončí. Momentálně se dorostenecký tým podařilo vytvořit v Polici nad Metují, tak aspoň tam mohou kluci pokračovat s fotbalem.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?  

Spousta věcí, krásné zářijové počasí, díky němuž jsme se stihli s dětmi ještě vykoupat v Radkově. Nebo dva plné koše hub, které jsme s celou naší rodinou našli.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Určitě do Broumovských stěn nebo na Ostaš, kam s rodinou rádi chodíme. Také stojí za to vidět náš klášter a dřevěný kostelík na hřbitově.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Na stolku mi neleží žádná kniha, na čtení knih není moc času a večer, kdy bych mohl, tak bych u toho usnul.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Zeptal bych se paní Andrey Šindelářové, jakož to rodilé Broumovačky, která s rodinou bydlí v Pardubicích, jaký rozdíl (pozitivní i negativní) vidí mezi životem ve velkém městě a v naší broumovské kotlině.

 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

  • Andrea Šindelářová
    Datum: 29. 9. 2023 10:34

    Ládiku, díky za dotaz! Pozitivní na životě ve větším městě je jednoznačně dostupnost a tím nemyslím už ani tak možnosti nakupování a "mekáče" na každém rohu, to už mají lidé z Broumovska všechno skoro za polským rohem. Mám na mysli zdravotní péči, kroužky pro děti, kulturní vyžití a rozmanitější pracovní možnosti. A negativa jsou jasná: kopce, lesy, skály a sjezdovky, to v Pardubicích není. Já jsem ráda za všechny, kdo v Broumově zůstal a tvoří mikrosvět v nejkrásnějším koutě republiky. A z tvé otázky dělám štafetu a ptám se tvojí životní partnerky, jaká je práce v Praktické škole Broumov s dětmi s různými druhy hendikepů a tímto ji posílám velké díky za to, že se jim v takhle zapadlých místech světa někdo věnuje s takovým nasazením!

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)