Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Nelze vyloučit, že dopravní omezení se přehodnotí

Michaela Plchová, foto archiv O. Marka

Pátek, 13. května 2022

Nelze vyloučit, že dopravní omezení se přehodnotí

Páteční štafety se ujal pan Ondřej Marek z investičního a rozvojového odboru města Broumov a odpověděl na neadresnou otázku režisérky Lenky Wimmerové, kdo může za objížďku do Broumova.

Lenka Wimmerová: Ráda bych se zeptala toho, kdo je zodpovědný za objížďku opravované Masarykovy třídy v Broumově, jestli to opravdu nešlo řešit semafory i pro osobní vozidla nebo zkrátka nějak vstřícněji k lidem, co zde žijí. Tahle uzavírková situace se tu v kraji opakuje. Přitom např. hlavní tah Hradec – Jaroměř na semaforech být mohl, tam nikdo nehnal dopravu do malých vesnic v desetikilometrové objížďce.

Ondřej Marek: Za dočasná omezení provozu a objízdné trasy v rámci rekonstrukce třídy Masarykovy zodpovídají především investor (Údržba silnic královéhradeckého kraje) a zhotovitel stavby (firma EUROVIA CS, a.s.) ve spolupráci s dopravním inspektorátem v Náchodě, který dopravně inženýrská opatření schvaluje. Protože jsem se však za město Broumov účastnil úvodních koordinačních jednání a mám tady přístup k informacím, pokusím se na otázku paní Wimmerové odpovědět.

Rekonstrukce třídy Masarykovy není jen opravou samotné komunikace. Stavba zahrnuje rovněž uložení některých inženýrských sítí jako například nového vodovodu nebo nové dešťové kanalizace, která má odvádět srážkové vody z celé oblasti sídliště Spořilov. Právě stavba kanalizace je rozhodující z hlediska prostorové náročnosti, protože kanalizační potrubí má u hejtmánkovického mostu průměr 160 cm. Šachty osazované na trase potrubí jsou ještě mnohem větší a zaberou víc než polovinu komunikace. Z tohoto důvodu byla do opravované komunikace vpuštěna pouze vozidla, pro něž není jiná alternativa. Jedná se o vozidla IZS, autobusy, vozidla s výškou nad 300 cm a neprojela by pod hynčickým mostem a vozidla stavby. V plném provozu si lze za daných podmínek práci stavbařů jen těžko představit, a proto byla nakonec schválena tato varianta uzavírky včetně té kritizované objízdné trasy přes Hynčice.

Ale já věřím, že není všem dnům konec. Stavba kanalizace zdárně pokračuje a nelze vyloučit, že časem budou i dopravní omezení přehodnocena.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Potěšil mě návrat krásného počasí a s ním i grilovací sezóny.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Návštěvu bych vzal například na Ostaš, v jehož sousedství jsem žil dvacet let a znám tam krásná místa, o kterých ví jen málokdo.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Aktuálně mám rozečtenou knížku od Petera Wohllebena Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou. Pohled autora na přírodu a její zákonitosti, to je moc zajímavé čtení.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Zeptal bych se paní Jany Cónové z broumovského „íčka“, jak se jí líbí práce v redakci Broumovských novin a co pro ni bylo, jako pro novopečenou redaktorku, nejtěžší.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)