Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Páteční štafeta
  • Pohled na mladé lidi mě přesvědčuje, že to s námi nebude tak špatné
banner

Pohled na mladé lidi mě přesvědčuje, že to s námi nebude tak špatné

Michaela Plchová, foto archiv M. Schirla

Pátek, 9. června 2023

Pohled na mladé lidi mě přesvědčuje, že to s námi nebude tak špatné

V Páteční štafetě odpovídá Milan Schirlo, zakladatel společnosti MycoMedica a praktik čínské medicíny.

Jiří Škop: Zeptal bych se Milana Schirla (zakladatele MycoMedica.cz) – čím by mohly samosprávy v regionu pomoci rozvoji trvale udržitelného podnikání?

Milan Schirlo: To je dobrá, ale těžká otázka. Snažím se jako člověk žít soběstačně, zodpovědně a i udržitelně. Věřím, že to tak má i MycoMedica, kterou jsem pomohl založit. Třeba část svého zisku vracíme vždy zpátky do rozvoje regionu.

Obecně bych řekl, že samosprávy podnikatelům nejvíce pomohou, když jim budou co nejméně zasahovat do života. Asi máme štěstí, že žijeme v Polici nad Metují. Kdykoli jsme od místních úřadů cokoli potřebovali, byly vůči nám vstřícní a nápomocní. Myslím, že to tak samozřejmé všude není. A i my máme velký zájem na tom, aby Police vzkvétala, protože tu žijeme a pracujeme. A musím říct, že se tu žije opravdu dobře.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

MycoMedica pomohla postavit místním parkouristům park, kde mohou trénovat. Bejbyho park. Je to cvičiště na evropské úrovni. Před 14 dny se konalo slavnostní otevření. Byl jsem nadšený, když jsem viděl, jak se ti mladí kluci chovají. Jak si vzájemně pomáhají, jak pro ně není na prvním místě vyhrát, ale něco nového se naučit, zdokonalit se. Opět jsem nabyl dojmu, že to s naším národem nebude tak špatné, jak se nás média snaží přesvědčit.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Neustále za námi jezdí návštěvy. Nejčastěji s nimi samozřejmě chodíme do skal kolem Police: Ostaš, Hvězda, celé Polické stěny… To se jim velmi líbí. Rádi je také posíláme do broumovského kláštera, který je krásně zrenovovaný.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Je jich tam asi 12 a trochu je nestíhám číst. Teď mám rozečtenou Knihu o štěstí od francouzského buddhistického mnicha Matthieu Ricarda. Jeho přístup k životu je velmi pragmatický.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Zeptal bych se bývalé starostky Police nad Metují Idy Jenkové: Co si Ido myslíš, že člověk potřebuje k tomu, aby byl opravdu šťastný?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)