Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

Potěšení nacházím na Koupálu

Michaela Plchová, foto archiv M. Vlčka

Pátek, 10. června 2022

Potěšení nacházím na Koupálu

Páteční štafeta se s příchodem letní sezóny přesunula k týmu, který dělá Koupálo Janovičky. Na naše otázky odpovídá Miroslav Vlček.

Karel Franze: Zkusil bych se zeptat třeba „BCB kluků“ z Koupála Janovičky (počítám, že to nejspíš padne na Míru Vlčka – Míro, promiň), co nového v areálu, co mají v plánu v sezóně a jak se jim to rýsuje do budoucna, „když je teď ta kríze“. Nebo třeba, jak to vypadá se zvelebením příjezdovky a mostku v Heřmánkovicích.

 

Miroslav Vlček: Děkuji za předání štafety. Na Koupálu je na letošek připraveno mnoho nového. Nově postavené sociální zařízení nám umožní ubytovávat v hnědo-bílo-modrých chatičkách a dopřeje větší pohodlí jak ubytovaných návštěvníků, tak „koupáčů“. 

Občerstvení v kiosku už letos nebude jen o pivu a klobáse. S novou posilou v kuchyni máme podle mého názoru pro veřejnost nachystaný pestrý jídelní a nápojový lístek. Celkový pohled na areál se i mě zdá po zimní pauze nový, konečně nám začala převažovat barva trávy nad barvou hlíny. 

Plánů na sezonu máme hromadu. Koncerty, divadla, kina, jibbing atd. Program bude rozsáhlý. Budoucnost vidíme s klukama růžově i navzdory vámi zmíněné krizi, která nás zasahuje všechny. Doufejme, že to vše dobře dopadne. 

S mostkem a příjezdovou cestou už to kupříkladu vypadá nadějně. Začátek staveb má svůj termín, což je pro nás skvělá zpráva. Poslední informace, které mám od paní starostky Jany Králové z Heřmánkovic, jsou dobré. Opravu mostu financuje sama obec Heřmánkovice. Jak mi bylo řečeno, po nelehké cestě je vyřízen problém s pozemky a je zadán projekt. Stavba zcela nového mostu by měla začít v roce 2024. Opravu, nebo lépe výstavbu příjezdové komunikace, bude financovat pozemkový fond, který má projekt hotový a čeká na stavební povolení. Uvidíme, jak dlouho budou trvat vyřízení úředních povolení. Snad ale obě stavby začnou do výše uvedeného roku.

 

Co vás v poslední době potěšilo. 

Žiju teď Koupálem, takže potěšení nacházím tam.

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Teď v sezóně nevytáhnu z Koupála paty, takže by návštěva přijela asi tam a myslím, že bychom se v areálu nenudili. 

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Chystám se po sezóně vyplout a z toho důvodu už mi tam chvilku leží kompletní Yachtmaster.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Štafetu bych rád předal Tomáši Sedláčkovi, který pracuje jako učitel tance na ZUŠ Broumov a jako pedagogický pracovník na Základní a Praktické škole v Broumově. Tomáši, jak hodnotíš první rok v těchto institucích a co ti pro mladé v Broumově z pohledu sportu a kultury chybí?

 

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)