Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Páteční štafeta
  • "Přála bych si, aby děti i učitelé chodili do naší školy rádi," říká Denisa Mádlová

"Přála bych si, aby děti i učitelé chodili do naší školy rádi," říká Denisa Mádlová

René Herzán

Pátek, 26. listopadu 2021

"Přála bych si, aby děti i učitelé chodili do naší školy rádi," říká Denisa Mádlová

Ředitel školy ředitelce školy. Tak putuje pomyslný štafetový kolík rubriky na Našem Broumovsku. Ředitel Masarykovy základní školy v Broumově Jan Voborník se zeptal ředitelky Základní školy Hradební v Broumově Denisy Mádlové.

Jan Voborník: Rád bych předal štafetu kolegyni Denise Mádlové, ředitelce Základní školy Hradební v Broumově, a zeptal bych se jí, jak se jí líbí v nové funkci, jak se liší její původní představy od reality v této profesi, a jak se s tím vším vypořádává... a to proto, že pro mě samotného byly začátky poměrně náročné a plné deziluzí.

Milý Honzo, děkuji za Tvé otázky. Popravdě první, co mě napadlo, když jsem si přečetla, že jsi mě nominoval do Páteční štafety bylo, že si zřejmě myslíš, že teď zrovna nemám, co na práci. :) V nové funkci ředitelky školy se mi někdy líbí a někdy nelíbí. Líbí se mi, že musím být akční, učit se nové věci a mám příležitost poznat nové zajímavé lidi. Nelíbí se mi, že jsem tak trochu ztratila kontakt se žáky, že na všechno musí být papír a že někteří lidé nemají úctu ke škole a učitelům a já to teď musím řešit. Jedna z mých původních představ byla, že budu hlavně manažerka a organizátorka, což se částečně potvrdilo, ale netušila jsem, jak moc se to na mě bude všechno valit. Naštěstí mám přítele na telefonu, bývalého pana ředitele Vondrouše, který mi trpělivě napovídá, když už jsem v koncích. Zatím se s tím vypořádávám hlavně tak, že ve škole trávím čas a postupně se snažím se ve všem zorientovat. Jsem ráda, že škola funguje, a zároveň mám v hlavě spoustu plánů, jak prostředí a chod školy vylepšit. Přála bych si, aby děti i učitelé chodili do naší školy rádi. Ale už teď, po třech měsících, vidím, jak je těžké se zavděčit. Myslím, že Ty jsi jeden z mála lidí, který může porozumět tomu, o čem teď mluvím. Přeji Ti hodně manažerského a pedagogického optimismu a nadhledu, málo deziluzí a věřím, že se nám v budoucnu podaří vymyslet nějakou společnou akci pro děti, protože pro ně to všechno děláme.

Co vás v poslední době potěšilo?

Nejvíce mě těší společně strávený čas s rodinou a přáteli. Mám velkou radost z toho, že můj syn, společně s ostatními mladými lidmi, mohl dokončit taneční, které jim vloni zhatila epidemie Covidu-19.  Ale na to se asi neptáte. Pracovně mě nejvíce těší a hřeje pocit jisté sounáležitosti a ochoty táhnout za jeden provaz ze strany kolegů. Situace ve školství je díku covidu a vládním nařízením dost napínavá, o to víc mě potěší, když vidím, jak je jeden ochoten zaskočit za druhého, když je toho třeba. Možná mylně, ale vykládám si to i jako podporu mě samotné v nové funkci a jsem za to vděčná. A jestli můžu taky trochu ironicky, tak mě opravdu „pobavil“ systém financování podpůrných opatření ve školách. Je neuvěřitelné, co je všechno možné. Doufám, že nová vláda splní alespoň část svých slibů a trochu nám od této byrokracie uleví.

Kdyby za vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Návštěvu, která je mi milá, vždy ráda provedu Broumovskem osobně. Nejradši mám, když se vydaří počasí a můžeme vyrazit třeba na Kamennou bránu, na Janovičky nebo do Jiráskových skal. Mám hodně sportovních přátel, takže se někdy podaří společně vylézt na nějakou skálu a rozhlédnout se do kraje nebo objevit kus Broumovska na horských kolech. A navečer bychom se třeba mohli projít klášterní zahradou, dát si něco dobrého v kavárně, případně zajít za kulturou.  

Jaká kniha leží na vašem nočním stolku?

Nějak se mi to hromadí. Mám tam knihu Na sever od Scotta a Jenny Jurekových, kterou čtu od Vánoc, knihu Vejce a já od Betty MacDonaldové, kterou čtu od léta a minulý měsíc k nim přibyla Periferie něhy od místní autorky a kolegyně učitelky Evy Kroupové.

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Ráda bych se zeptala místního rodáka a sportovce tělem i duší Milana Sokola, jestli neuvažuje, že by znovu oživil basketbal na Broumovsku. Milane, jelikož se basketbalu stále rekreačně věnuješ a máš doma malého synka, který jistě půjde ve Tvých stopách, nechtěl bys najít pár spolu-nadšenců a znovu žákovský basketbal včetně turnajů rozběhnout?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Plchová
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)