Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Projekt OnStage propojil spoustu lidí

Michaela Plchová, foto archiv P. Jenkové

Pátek, 15. července 2022

Projekt OnStage propojil spoustu lidí

V Páteční štafetě odpovídá Pavla Jenková, organizátorka projektu OnStage, grantové výzvy Máme rádi Broumovsko i akcí Ty tvoříš Broumov.

Naše Broumovsko: Naše Broumovsko předává Páteční štafetu Pavle Jenkové, jedné z organizátorek projektu OnStage, který do Broumova přinese nové volnočasové aktivity pro děti. Pavlo, projekt OnStage je tzv. na spadnutí, začít by měl v září. Co přesně se tedy zrodilo, co mohou obyvatelé, a především broumovské děti, očekávat, a pokud mají zájem, kde konkrétně se mohou děti do projektu přihlásit?

 

Pavla Jenková: OnStage by měl od září nabídnout 4 volnočasové kroužky hudby a tance pro děti z Broumova. Naším snem je dát dětem kvalitní náplň volného času a díky skupinové výuce i možnost, jak se seznámit s novými kamarády a kamarádkami. Všechny kroužky pak doplní kreativně-výtvarné workshopy, na kterých děti budou vytvářet kulisy, rekvizity a kostýmy pro společné vystoupení, které bude pomyslným vyvrcholením jejich roční snahy. Nyní jsme ve fázi, kde hledáme finanční zdroje na zaplacení lektorů a všeho s tím spojeného, například nákup hudebních nástrojů pro výuku. Ale věřím, že to nakonec dobře dopadne a kroužky v září spustíme. Více informací o registraci pak najdete na našich stránkách www.broumov2028.cz nebo v rámci akce „Den volného času“ 15. září v klášterní zahradě nebo na „Zažít Broumov jinak“ v sobotu 17. září v parku Alejka.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Je toho opravdu hodně, ale ráda bych vypíchla dvě věci. Tou první je právě projekt OnStage, díky kterému se propojila spousta lidí, institucí a organizací – jsou to právě oni, kdo stojí za celou myšlenkou. A radost mi také udělalo, že na sérii komunitních akcí „Ty tvoříš Broumov“ přišly stovky lidí a každá z akcí se povedla. Společně jsme oslavili nejen kandidaturu Broumova na Evropské hlavní město kultury, ale také vznik kulturní koncepce, která nás bude dalších 10 let navádět správným směrem k Broumovu jako městu, kde se dobře žije.

 

Kam byste vzala na Broumovsku návštěvu?

Společně s přítelem a naším psem mám ráda toulky na místa, kde na turisty většinou nenarazíte. V poslední době jsme si oblíbili lesy a skály za Martínkovicemi, takže bych s návštěvou podnikla výšlap třeba na vyhlídku Ovčín.

 

Jaká kniha leží Vašem na nočním stolku?

Od vysokoškolských studií mě moc baví příběhy lidí a nedávná historie, takže teď aktuálně mi tam leží Bílá Voda od Kateřiny Tučkové a Pomnichovské osudy Čechů z Broumovska. A také kniha Destrukce od Standy Bilera, do které se chci co nejdříve začíst.

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Je těžké vybrat jen jednoho člověka, ale navážu na projekt OnStage a otázku položím paní Kateřině Jiráskové, která od října loňského roku vede taneční kroužek v Základní škole a Praktické škole Broumov. Jaké to pro Vás a pro děti bylo poprvé vystupovat na veřejnosti a to hned na broumovském náměstí v rámci oslav vzniku kulturní koncepce? Jak jste si to užili a co to pro děti vlastně znamená?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)