Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Ráda pomáhám lidem měnit jejich životy

Michaela Mašková, foto archiv K. Šimkové

Pátek, 5. ledna 2024

Ráda pomáhám lidem měnit jejich životy

V první Páteční štafetě nového roku odpovídá Kateřina Šimková, která poskytuje finanční poradenství. Vzhledem k tomu, že štafeta vstupuje do třetího roku své existence, rozhodli jsme se obměnit otázky.

Filip Branda: Kdybych se mohl kohokoli na cokoli optat, optal bych se Káti Šimkové oblastní vedoucí OVB Broumov, co ji neustále drží v jejím pracovním nasazení pomáhat lidem v oblasti finančního poradenství. Co je pro ni ten hlavní motor a také samozřejmě jaká místa má na Broumovsku nejradši.

Kateřina Šimková: Od malička jsem byla taková ta hodná holka, co chtěla každému pomoci. Řešila jsem, zdali si mohu to nebo ono dovolit a jak si na něco co nejefektivněji ušetřit.

Před 16 lety mi byla nabídnuta spolupráce v OVB. Byla jsem na mateřské a nějaká ta koruna navíc se hodila. Kamarád mi tenkrát řekl: „Kdo jiný než ty?“. Velikou oporou mi byla a je moje rodina, která je pro mě tím největším hnacím motorem. Ostatně druhou mateřskou nastoupil místo mě manžel, který se vzdal po 25 letech své práce. A syna zvládl na výbornou. Dnes je ve firmě také a je její důležitou součástí.

Ráda pomáhám lidem měnit jejich životy. Největší radost mám, když se nám podaří vyřešit zdánlivě neřešitelné. Ať už ve financování bydlení, zajištění rodin, investic i pojišťovnictví. Také mě baví rozvíjet finanční gramotnost rodin, firem i ve školách. Podařilo se nám s týmem vytvořit poradenskou síť nejen u nás na Broumovsku, ale i v severních Čechách, odkud pocházím. V červnu 2024 otevíráme v Broumově novou kancelář „Finanční poradenské centrum“. Moc se na to všichni těšíme. A s novou důchodovou reformou a konsolidačním balíčkem budeme mít s týmem rozhodně plné ruce práce. Hlavně proto nyní přibíráme nové kolegy. Ale dost o práci.

 

Co Vás těší na životě na Broumovsku?

Co mám na Broumovsku nejraději? Ten klid. Zpěv ptáků a šustění listí, když sedím u domu na zahradě, piju kávu, zavřu oči a jen tak si mlčím.

 

Jaký je Váš největší kulturní zážitek v poslední době? (Může být koncert, kniha, CD, výstava...)

Kulturních zážitků nám OVB dopřává nespočet. Z poslední doby bylo TOP určitě Evropské vánoční setkání, v rámci něhož se v německém Düsseldorfu konal ples. Navštívili jsme také tamní tradiční trhy a obdivovali ruční výrobu vánočních ozdob. Knih mám ráda hned několik. Všechny se týkají psychologie a typologií člověka. Naposledy mě pohltila přelomová kniha špičkového amerického psychologa Daniela Golemana. Emoční inteligence: Proč může být emoční inteligence důležitější než IQ.

 

Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo, a pokud nám prozradíte, i Váš největší jídelní prohřešek?

Jídlo a největší prohřešek? Nemám ve svém jídelníčku žádné nejoblíbenější. Miluji zkoušet nové chutě všeho druhu. Ale kdybych měla přeci jen jedno vybrat, byly by to „Polské řízky“ od maminky mého muže. Ty jsou jednoznačně nejoblíbenější a zároveň jsou největším jídelním prohřeškem. Recept mám k dispozici…

 

Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptala?

Ráda bych se zeptala paní doktorky Aleny Michálkové, co jí přesvědčilo přijmout zde na Broumovsku nabídku pediatra. Jelikož podle mého názoru, stejně jako já ani ona není rodilou Broumovačkou a přeci zde nechává svoje srdce.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)