Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
banner

Rekonstrukce koupaliště v Broumově čeká na dotaci

Michaela Mašková, foto archiv K. Slezáka

Pátek, 22. září 2023

Rekonstrukce koupaliště v Broumově čeká na dotaci

V Páteční štafetě odpovídá místostarosta Broumova Kamil Slezák.

Aleš Lundiak: Jelikož štafetu osobně nikomu nepředávám, optám se zastupitelů města Broumova. Nešlo by už nějak udělat hezké koupání pro lidi alespoň u čistého rybníka v Broumově, když nemáme koupaliště? (Za redakci Našeho Broumovska jsme tuto otázku nasměrovali na místostarostu Kamila Slezáka.)

Kamil Slezák: Město Broumov bohužel nevlastní žádný rybník, takže úpravy ani nemůže do cizího majetku investovat. Co by bylo možné, je úprava prostoru stávajícího nefunkčního koupaliště. Město Broumov má zpracovanou projektovou dokumentaci na „Revitalizaci koupaliště“, která spočívá v odbahnění nádrží, demolice stávajících konstrukcí, další biotopová opatření a samozřejmě terénní úpravy a pěšiny. Na tuto rekonstrukci máme vydané i stavební povolení, ovšem rekonstrukce bude velice finančně náročná a bez případné státní dotace ji nelze realizovat. Již jednou jsme o dotaci žádali, ale neuspěli. Třeba se to příště podaří.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?  

Potěšilo mě, že v době, kdy stále častěji slýcháme, že se Broumov a okolí vylidňuje a mladí, že odcházejí do vnitrozemí, se obě moje dcery i s rodinami vrátily na Broumovsko. 

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Okolní příroda je krásná. Asi bych návštěvu samotnou neposílal, ale šli bychom společně. Mám rád procházky lesem a velmi se nám líbí cesta Uhlířským údolím od rybníku Červeňák až ke Zmijí studánce u Ruprechtic. A směrem na druhou stranu nemůžu opomenout Kamennou bránu, která je nádherná.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Mám rozečtenou knihu od Martina Moravce s názvem „Josef Mareš – moje případy z 1. oddělení“. Přiznám se, že moc času na čtení nemám.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Zeptal bych se vedení TJ Slovanu Broumov, jestli je pravdou, že nám mladí fotbalisté (mladší dorost, starší dorost) utíkají do sousedních měst a obcí. Jestliže ano, co je příčinou?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)