Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Páteční štafeta
  • Rozšíření středních škol na Broumovsku je podnětem k zamyšlení
banner

Rozšíření středních škol na Broumovsku je podnětem k zamyšlení

Michaela Mašková, foto archiv J. Ringela

Pátek, 4. srpna 2023

Rozšíření středních škol na Broumovsku je podnětem k zamyšlení

V Páteční štafetě odpovídá ředitel Gymnázia Broumov Jiří Ringel.

Jiří Veselý: Zeptal bych se ředitele broumovského gymnázia Jiřího Ringela na to, jakou má představu o možnostech středního školství na Broumovsku.

Jiří Ringel: Jsem přesvědčen, že broumovské gymnázium, které se snaží navazovat na bohatou klášterní tradici, je nezastupitelným pilířem středního školství na Broumovsku. Snažíme se naše žáky trvale povzbuzovat a pomáhat jim k nalezení vlastní cesty vzděláním v duchu motta školy „Společným úsilím k vlastním snům.“

Žáci, kteří preferují negymnaziální typ vzdělávání, na tom jsou hůře. Mohou si vybrat Střední školu hotelnictví, řemesel a gastronomie v Teplicích nad Metují nebo Praktickou školu v Broumově, v případě jiných preferencí už musejí dojíždět mimo Broumovsko. To má ovšem negativní dopad na kulturní, sportovní i spolkový život v obcích. K rozšíření středních škol na Broumovsku vzhledem k počtu dětí v dohledné době nejspíš nedojde, ale je to nejen pro mne podnět k úvahám, co se dá v tomto směru udělat.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

V den zahájení Jiráskova Hronova mne v parku jeden otec našeho letošního hronovského maturanta přivedl do rozpaků nečekanou chválou za zvládnutí výuky v covidu, dobrou komunikaci s rodiči a férový přístup ke studentům. A když k tomu přidám stříbrnou medaili Zdeňka Hartmana z mezinárodní chemické olympiády ve Švýcarsku a získání 200 tisíc korun pro školu za vítězné video o luminiscenci Kláry Dostálové v soutěži ČEZ Vím proč, mám velký důvod k prázdninové spokojenosti. Rád bych tímto já poděkoval všem svým milým kolegům i zvídavým studentům broumovského gymnázia za jejich práci.   

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Doporučil bych Broumovské stěny, dokud ještě nejsou přeplněny turisty, čímž bych k tomu sám přispěl. Takže vlastně nevím:)

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Myšlení rychlé a pomalé od Daniela Kahnemana leží již chvíli na stole, v posteli si nečtu. Zaujal mne vztah intuitivních a promyšlených reakcí. Ukazuje se, že intuice bývá často velmi úspěšná. Což si myslíte i tehdy, kdy jste se měli raději pořádně zamyslet. Bohužel nám ani teorie neporadí, jak to rozpoznat.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se zeptal?

Rád bych se zeptal Gerda Weinlicha z broumovské Ulity, čím se jim letos daří zpestřovat prázdniny našim školákům.

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)