Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání

S dětmi se dokážeme naladit na stejnou vlnu

Michaela Plchová, foto archiv T. Sedláčka

Pátek, 17. června 2022

S dětmi se dokážeme naladit na stejnou vlnu

V Páteční štafetě odpovídá Tomáš Sedláček, učitel tance na ZUŠ Broumov a pedagogický pracovník na Základní a Praktické škole v Broumově.

Miroslav Vlček: Štafetu bych rád předal Tomáši Sedláčkovi, který pracuje jako učitel tance na ZUŠ Broumov a jako pedagogický pracovník na Základní a Praktické škole v Broumově. Tomáši, jak hodnotíš první rok v těchto institucích a co ti pro mladé v Broumově z pohledu sportu a kultury chybí?

 

Tomáš Sedláček: Ahoj, děkuji, Mirku, za předání štafety. Tento rok hodnotím slušně, co se týká nových zkušeností. Jak práce na Základní a Praktické škole, tak na Základní umělecké, je specifická. Teď mám spoustu poznatků z více stran, ale jak to doopravdy je a co tedy funguje v práci s dětmi? Jsou jisté základy, čeho se chytit, ale každé dítě je originál a potřebuje trochu jiný přístup. Snažím se to vždy vyvažovat tak, aby to děti bavilo a zároveň sbíraly nové zkušenosti a poznatky. Občas to vyjde, občas ne. Líbí se mi, když vidím, že energii, kterou dětem věnuji, mi pak vracejí a dokážeme se naladit na stejnou vlnu. Kolegové, které mám kolem sebe, mě toho spoustu naučili a jsem jim za to vděčný. Prostě to bylo skvělé a těším se na další rok spolupráce v obou školách.

Je tu mnoho věcí, které se dají využít pro mladé. Máme tady veliké spektrum věcí, které mohou lidi dělat. Bohužel je nás málo, místo 25 je nás sotva 8. Podle mého názoru dětem chybí zápal a možná i motivace od rodičů. Ale je těžké toto posuzovat po tak krátké době, každopádně se nedá říct, že by tu něco chybělo. Jen v okolí je toho dost. Možná tu chybí nějaké učiliště na obory zedník, truhlář apod. Což jsou věci, které se asi nedají změnit. Chybí tu i správná motivace k práci pro mladé. Kluci z BCB se snaží pro lidi dělat spoustu zajímavých akcí a zázemí přímo v areálu je suprové, což je pro nás na Broumovsku jedna z největších věcí posledních let. Jen škoda, že místo, které by mohlo sloužit například jako dopravní hřiště, bylo opět využito na výstavbu fotbalového hřiště.

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslal?

Teď momentálně není jiná volba než Koupálo Janovičky: kuchař, bar, hřiště, voda, skluzavka, stage. A kolem Broumova jsou skály a kulturní památky jako kostely a klášter. 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Na nočním stolku mi leží materiály do školy.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Štafetu bych rád předal Kristýně Kultové. Je to zástupce mladší skupiny a ona by mohla říct více o tom, co mladým v Broumově chybí. Jak Týno hodnotíš rok v Broumově z hlediska akcí a kulturních zážitků? Co by sis přála změnit?

 

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková
Telefon: +420 734 257 512
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)