Naše Broumovsko Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyka Přejít na přihlášení Přejít na vyhledávání
  • Lidé
  • Páteční štafeta
  • Skotsko je moje srdeční záležitost, ale na Broumovsku žiju moc ráda
banner

Skotsko je moje srdeční záležitost, ale na Broumovsku žiju moc ráda

Michaela Plchová, foto archiv K. Ostradecké

Pátek, 14. dubna 2023

Skotsko je moje srdeční záležitost, ale na Broumovsku žiju moc ráda

Vzhledem k tomu, že získání odpovědi od lékaře Jana Homolky se pro jeho velkou časovou vytíženost zdrželo, dovolili jsme si oslovit do Páteční štafety Kateřinu Ostradeckou a na odpověď Mudr. Homolky se můžete těšit příští týden.

Naše Broumovsko: Žila jste nějakou dobu v zahraničí, konkrétně v Anglii a ve Skotsku. Byl tamní život oproti místnímu rozdílný? A jaký byl potom návrat na Broumovsko?

Kateřina Ostradecká: Skotsko i Anglie jsou moje srdeční záležitost… Nádherné země s úžasnou přírodou a místním dialektem, který u vás zezačátku vyvolává trochu zděšení :-). To byla jedna z hlavních odlišností života tam a tady – zpočátku nikomu moc nerozumíte, jste v cizině bez rodiny, nikam nezapadáte, lidé na vás koukají tak trochu skrz prsty… Ale cestování a objevování krás obou zemí nám vše vynahradilo.

Po příjezdu z Británie jsem ještě chvíli žila v jiných městech České republiky a s narozením syna přišel i návrat na rodné Broumovsko, kde žiju dodnes a jsem tu moc ráda.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Spousta drobných radostí… Svítící slunce, cvrlikající ptáci, zasazený mangold, chuťově výborný, i když popraskaný domácí mazanec, srandičky se synem, plánovaný výlet vlakem do Budapešti v milé společnosti…

 

Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Záleží, jaké by měla návštěva plány a záměry. Pokud přírodní a odpočinkové, tak určitě do Javořích hor, které mám moc ráda – hlavně stezky a lesy kolem Vižňova, Meziměstí i Ruprechtic, nebo hřebenovku ze Špičáku na Janovičky. V tipech na výlet by určitě nechyběly ani Broumovské stěny s oblíbenou Kovářovou roklí nebo cesta z Honského Špičáku na Hvězdu s vyhlídkou Kačenka. Pokud by plány byly spíš kulturního rázu, pak bychom vyrazili asi za hudbou – do broumovského kláštera, Edenu nebo Soulkostela.

 

Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

Na nočním stolku mám hromádku knížek, kterou tak různě oprašuju podle aktuální nálady a momentálního stavu vyčerpanosti… Teď zrovna mi tam leží Romance pro křídlovku, Rozmarné léto, má oblíbená Joanne Harris a Terry Pratchett.

 

Kdybyste se mohl kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptal?

Poslední otázku ponecháváme od Karla Výravského: Zeptám se MUDr. Jana Homolky, mého žáka z gymplu a vynikajícího praktického lékaře v Broumově: Jaký je rozdíl v péči o pacienty v nemocnici, kde jste dlouho pracoval, a na obvodě? A která práce je náročnější?

Přidejte komentář:

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Pro odesláni musíte být přihlášeni
Přihlaste se: E-mail
Nebo se zaregistrujte

Diskuze k článku:

Diskuse zatím neobsahuje žádné příspěvky.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Odebírejte náš newsletter
O portálu

Zpravodajský portál Naše Broumovsko, který vznikl v říjnu 2010, se zaměřuje na informovanost obyvatel broumovského regionu. Web poskytuje každodenní informační servis a kulturní, společenské, ekonomické či sportovní zprávy nejen z Broumovska, ale i z Královéhradeckého kraje.

Kontakt

Michaela Mašková, šéfredaktorka
Telefon: +420 734 257 512
Bára Fialová, 732 284 847, redakce
Email: redakce.nase@broumovsko.cz

Adresa redakce:
Klášterní 1, 550 01 Broumov (Google Mapy)